alergia w ciąży

Alergia w ciąży może się zwiększać lub minimalizować własne objawy – w zależności od odpowiedzi organizmu kobiety ciężarnej na zmiany hormonalne. Jeśli masz zdolności do uczuleń i spodziewasz się dziecka, powinnaś mieć na przeszkadzające ci alergeny. Momentami pierwsze objawy alergii pojawiają się wyłącznie w czasie ciąży. Uczulenia absolutnie nie wolno lekceważyć. Środki przeciwalergiczne wykorzystywane przed zapłodnieniem nie są konieczne w ciągu ciąży. Terapię w czasie dziewięciu miesięcy ciąży należy zmodyfikować w taki sposób, aby była miła dla dziecka. Dowiedz się więcej, właśnie na temat nadwrażliwości w ciąży, i więc wszystko odnajdziesz w tym tylko artykule.

Walka z alergią w ciąży

Jak każda przypadłość przewlekła, alergia potrzebuje bezwzględnego leczenia. Na szczęście przestrzegając wskazań alergologa, możesz przetrwać ciążę w miarę komfortowo. Jeśli przed ciążą byłaś leczona ze powodu na nadwrażliwość, w stanie błogosławionym powinnaś brać pod kontrolą dwóch lekarzy: ginekologa i alergologa. Bardzo efektywna walka z alergią w stanie ciąży to wychodzenie na co dzień substancji lub czynników uczulających. Uczuleniowcy zazwyczaj dobrze się orientują, co powoduje objawy uczuleniowe. Może się jednak zdarzyć, że bezpieczna przed ciążą sierść psa, dzisiaj będzie powodowała kichanie, duszności, łzawienie oczu lub wodnistą wydzielinę z nosa. Jeśli więc zauważasz u siebie niepokojące objawy, których nie posiadałas w czasie ciąży, zdecydowanie umów się z alergologiem. Przede wszystkim rzucaj się do wskazań lekarza i unikaj elementów wywołujących objawy alergii w ciąży.

jakie mogą występować reakcje alergiczne w ciąży

Leczenie nadwrażliwości w ciąży

Niestety, nie zawsze wydaje się unikać kontaktu z alergenem. Momentami przypadłość ma duży rozwój i potrzebuje leczenia farmakologicznego. Najdoskonalsze są środki antyalergiczne – że je jednak zalecić tylko alergolog w dawkach bezpiecznych dla ciebie i dziecka. Nie tylko się na naszą rękę! Pochopnie zastosowany materiał nie ale nie zminimalizuje dolegliwości, natomiast również może być negatywny wpływ na płód. Które są bezpieczne sposoby na nadwrażliwość? Przy alergicznym nieżycie nosa pomaga płukanie nosa solą fizjologiczną lub roztworem wody morskiej. Przy skórze atopowej – smarowanie podrażnień kojącymi kosmetykami i maściami natłuszczającymi. Przy nadwrażliwości wziewnej i kontaktowej – picie wapna w kwot do 1000 mg dziennie. W ciąży należy uważnie korzystać z kropli do nosa, oraz przy astmie – z inhalatorów dooskrzelowych. Momentami polecana jest immunoterapia, zatem wykorzystywanie pewnych liczby alergenów przez kilka miesięcy w celu uodpornienia organizmu na substancje uczulające. System w rezultacie immunoterapii zaczyna ignorować alergeny, oraz objawy uczulenia stają się jeszcze mniejsze. Immunoterapii nie należy jednak rozpoczynać u u przyszłych mam i kobiet karmiących piersią. Na początku leczenia stosuje się duże liczby alergenów, co może skutkować efektami ubocznymi, takie jak wstrząs anafilaktyczny. Zatem także odczulaniu najlepiej poddać się po całkowitym odstawieniu dziecka od piersi. Z drugiej strony, w sytuacji, gdy kuracja rozpoczęła się przed ciążą i na tym etapie wykorzystywane są niewielkie liczby alergenów, możliwe jest jedno dokończenie leczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here