wykaszarka

Teoretycznie kosiarka powinna wystarczyć do strzyżenia trawy w ogrodzie. Jednak zazwyczaj to za mało. Kosiarki radzą sobie z dużymi, płaskimi terenami. A co z zagłębieniami terenu czy powierzchnią tuż obok siatki czy za krzewami? W takich miejscach najlepiej sprawdza się podkaszarka, taka jak kosa Oleo Mac.

Na co zwrócić uwagę kupując podkaszarkę?

Na rynku są podkaszarki elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Te pierwsze działają na kabel, więc będą idealne w małych, przydomowych ogródkach. Zazwyczaj są najlżejsze i korzystać z nich może praktycznie każdy. Alternatywą są kosy akumulatorowe, jak kosa Oleo Mac Bci 30. Nie ogranicza ich kabel, ale mają ograniczony czas pracy. To minus na dużych powierzchniach, jednak jeśli dokoszenie trawy w całym ogrodzie zazwyczaj i tak zajmuje około godziny, to taka kosa będzie idealna. Kosy spalinowe radzą sobie z największymi terenami. Niestety emitują spaliny i są najcięższe, to więc raczej sprzęt dla profesjonalnych ekip i tych, którzy mają dużo siły. Kupując podkaszarkę do użytku przydomowego, warto zwrócić uwagę na wagę i wymiary, tak by pasowała do wzrostu i postury osoby, która ma zamiar korzystać z niej najczęściej.,

Kosa, która będzie służyć latami

W sklepach można znaleźć kosy anonimowych marek, jednak lepiej postawić na sprawdzonego producenta. Plusem maszyn takich, jak kosa Oleo Mac będzie na pewno gwarancja i łatwość dokupienia akcesoriów czy podzespołów. Takie kosy są też stworzone w zgodzie ze ścisłymi normami jakości, czego nie da się powiedzieć o chińskich zamiennikach. Osoby, które koszą dużo w swoim ogrodzie, powinny wybierać właśnie urządzenia dobrej jakości, bo nie będą ich musiały wymieniać po jednym sezonie użytkowania. Znaczenie ma też jakość ostrz, która przekłada się na precyzję i czas, jaki potrzebny jest do skoszenia trawnika. W ekstremalnym przypadku kosy gorszej jakości po prostu nie spełnią swojej funkcji.

Największe atuty koszenia kosą akumulatorową i elektryczną

Głównym atutem kos tego typu jest to, że można je łatwo przechowywać, bo nie zajmują dużo miejsca. Poza tym są zazwyczaj o wiele lżejsze od kos spalinowych, więc łatwiej może z nich korzystać nawet niewprawiona osoba. Często są one stworzone właśnie do takich przydomowych zastosowań, więc producenci pamiętają o detalach takich jak wygodne uchwyty. Poza tym w przydomowym ogródku lepiej sprawdzają się cichsze urządzenia, które nie emitują spalin, dlatego kosy spalinowe stosuje się raczej w parkach publicznych czy na wielkopowierzchniowych polach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here