Laser frakcyjny CO2

Choć określenie „laser CO2” brzmi nieco strasznie, to jednak wiąże się ono z rozwiązaniem, które już od wielu lat jest stosowane w medycynie estetycznej. Na czym ono polega i dlaczego jest ono tak skuteczne w kontekście bezpośredniego oddziaływania na skórę?

Jak zbudowany jest laser CO?

Aby powstał laser frakcyjny CO2, konieczne jest odniesienie się do wielu złożonych praw fizycznych, za którymi stoi stworzenie lasera. U jego źródeł stoi pojemnik wypełniony dwutlenkiem węgla, poprzez który przechodzi promieniowanie świetlne generowane przez zewnętrzne źródło prądu elektrycznego.

Po jego wygenerowaniu, wytworzone w ten sposób światło zostaje odpowiednio skupione. Jest to możliwe dzięki precyzyjnie zaprojektowanym soczewkom, których zadaniem jest skupienie go w wybranym punkcie. Jeśli wytworzona w ten sposób plamka jest wystarczająco skupiona, można oddziaływać nim na skórę.

Dwutlenek węgla a skóra – dlaczego?

W medycynie estetycznej lasery oparte na tlenku węgla są bardzo często stosowane. W tym przypadku chodzi o wytworzenie strumienia świetlnego o ściśle określonej długości. Gdy do tego dojdzie, jest on stosowany bezpośrednio na zmienioną skórę. Oczywiście w ten sposób dochodzi do zjawiska tzw. termolizy, która – w dużym uproszczeniu – polega na usunięciu wody z tkanki.

Co dalej? Gdy woda zostaje skutecznie odparowana, laser zaczyna (miejscowo) niszczyć skórę. Oczywiście nie dochodzi tu do miejscowego i punktowego oparzenia, lecz raczej do wytworzenia uszkodzenia o powierzchni siatki. Dzięki temu skóra z obszarów zdrowych, znacznie szybciej odtwarza tkankę skórną z obszarów zniszczonych oddziaływaniem lasera.

Co dalej?

Oczywiście wygenerowany w ten sposób strumień świetlny ma ściśle określoną, choć niewielką moc. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, choć w przypadku naprawdę rozległych zmian, może on ulec znacznemu wydłużeniu. Pierwsze efekty jego stosowania można zauważyć po kilku dniach. Pełne usunięcie zmian będzie jednak możliwe dopiero po roku.

Podsumowując, walka z bliznami i innymi, dermatologicznymi niedoskonałościami, nie musi ograniczać się do stosowania mało skutecznych środków dermatologicznych. Użycie lasera jest w tym przypadku znacznie skuteczniejsze i przedkłada się na konkretne korzyści.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here