dieta

W obecnych czasach dbanie o swój wygląd jest bardzo popularne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni kupują wiele kosmetyków do pielęgnacji. Dzięki, nim ich skóra jest lepiej nawilżona, odżywiona, co skutkuje lepszą prezencją. Zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, również cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak wiele osób zapomina, że podstawą dobrego wyglądu naszej skóry jest to co jemy, czyli nasza dieta.

Dieta na piękną cerę?

Podstawą jest odpowiednie nawodnienie organizmu, każdy powinien pić minimum 1,5 litra wody mineralnej każdego dnia. Gdy jej zabraknie, nawet najlepszy krem nawilżający nic nie zdziała.

Wskazana jest również dieta, pozbawiona składników prozapalnych, czyli takich które zwiększają stany chorobowe w naszym organizmie. Obowiązkowo należy unikać bezalkoholowych słodzonych napojów i spożywania alkoholu. Należy spożywać produkty z jak najniższym indeksem glikemicznym. Dzięki temu zapobiegniemy wyrzutom insuliny w organizmie i stanom zapalnym z tym związanym.

Kwasy tłuszczowe nasycone, również powinno się ograniczyć. Nie oznacza to jednak, że należy stosować dietę ubogą w tłuszcze. Powinniśmy dostarczać wyłącznie przeciwzapalne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przeczytaj też: http://www.delite.pl/henna-brwi-nadal-sie-uzywa/

Trądzik pospolity, a dieta

Trądzik dotyczy również ludzi dorosłych, zazwyczaj w takim przypadku jego przyczyną są zmiany hormonalne. Osoby z takim schorzeniem, powinny jeść regularnie 3-5 posiłków dziennie. Należy stosować dietę z niskim indeksem glikemicznym. Powinna być ona zbilansowana i zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy roślinnych.

Istotnym składnikiem, który powinniśmy dostarczać razem z żywnością, gdy zmagamy się z trądzikiem jest cynk. Ma on działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, co może być pomocne podczas leczenia.

Dieta, a łuszczyca

Żeby złagodzić zmiany łuszczycowe, osoby borykające się z tą chorobą powinny unikać produktów pochodzenia zwierzęcego. Produkty zbożowe powinny być spożywane tylko w wersji pełnoziarnistej, z kolei warzywa i owoce w jak największych ilościach. Dieta bogata w polifenole, beta-karoten, witaminy B2, C i E, daje bardzo dobre efekty.

W sytuacji gdy zmiany się zaostrzą, należy włączyć odpowiednią suplementację. Zaleca się zażywanie dużej ilości kwasów omega.

Źródło: https://aktywniniezalezni.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here