7 modeli zegarów ściennych do salonu

Zegarów na rynku jest cale mnóstwo, dlatego jeśli stajemy przed wyborem zakupu, okazuje się, że wcale nie jest to łatwe zadanie. Nasz poradnik powinien je znacznie ułatwić. Przedstawiamy 7 modeli zegarów ściennych do salonu – od tych nowoczesnych po klasyczne.

1. Nowoczesny zegar ścienny bez tarczy

Zegary ścienne bez tarczy to nowoczesny wybór do salonu (www.homebook.pl) urządzonego w stylu minimalistycznym. Przeważnie są one przeznaczone do samodzielnego wykonania, czyli cyfry i wskazówki należy przykleić do ściany w wybranym przez siebie miejscu. Nowoczesne zegary wykonane metodą DIY są nie tylko ciekawe, ale także pozwalają na dopasowanie ich rozmiaru do swoich potrzeb. Mechanizm w tego typu zegarze jest bardzo cichy, więc nie usłyszymy tu charakterystycznego tykania.

zegar nowoczesny bez tarczy

2. Drewniany zegar ścienny

Jeśli chodzi o dodatki w salonie warto postawić na zegary ścienne drewniane. Taki czasomierz jest popularny, gdyż przypomina klasyczne zegary z dawnych czasów. Cyfry w tym modelu są duże, a sama tarcza okrągła. Może być wykonana z różnego rodzaju drewna – buku czy mahoniu. Ten zegar ścienny najlepiej sprawdzi się w eleganckim salonie z drewnianymi lub skórzanymi meblami.

drewniany zegar scienny

3. Zegar ścienny z nadrukiem

Tym, co wyróżnia zegary na ścianę jest to, że wcale nie muszą mieć jednakowej formy. Dobrym pomysłem może okazać się zegar z nadrukiem. W tarczę zegara może być wdrukowany piękny pejzaż lub stylowe kwiaty. W jednym i drugim wypadku nasunie się skojarzenie z cieplejszymi porami roku, a przy okazji będzie można skontrolować czas.

zegar z nadrukiem

4. Zegar ścienny retro

Zegar w stylu retro sprawdzi się doskonale we wnętrzach urządzonych z charakterem. Metalowe cyfry rzymskie wpisane w tarczę przywiodą na myśl czasy naszych babć i dziadków. Niekoniecznie jednak zegar taki musi być dopasowany do klasycznego wystroju, będzie dobrze wyglądał także w stylistyce minimalistycznej czy industrialnej.

zegar retro

5. Zegar ścienny z kalendarzem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się zegar ścienny z kalendarzem. Jest to to dodatek na tyle designerski, że nie potrzebuje na ścianie na której wisi żadnych ozdób, takich jak obrazy czy kolorowe makatki. Oprócz odmierzania czasu rolą tego zegara jest informowanie o tym, jaki mamy miesiąc i dzień tygodnia (a to można samodzielnie ustawiać). W salonie nie potrzeba już więc dodatkowo wieszać kalendarza.

zegar scienny z kalendarzem

6. Zegar ścienny ze skórzanym paskiem

Innowacyjnym pomysłem może okazać się powieszenie na ścianie w salonie zegara ze skórzanym paskiem. Jest on dopasowany do wielu wnętrz, sprawdzi się zatem w salonie urządzonym zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Zegar ten posiada wygodne pokrętło do ustawiania godziny, a z tyłu uchwyt do powieszania na haku.

zegar scienny klasyczny ze skorzanym paskiem

7. Zegar ścienny przypominający winylową płytę

Wszystkim fanom oryginalnych dodatków na pewno spodoba się zegar przypominający winylową płytę. Jest on wyposażony w dwie wskazówki – do odmierzania godzin i minut. Takie rozwiązanie przyciągnie na pewno miłośników muzyki, którzy dawno porzucili płyty CD na rzecz winylowych, odsłuchiwanych w adapterach.

zegar scienny plyta winylowa

Zegar ścienny do salonu należy dopasować do stylistyki wnętrza, ale także do własnych upodobań. Na rynku jest sporo zegarów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych osób. Wybierać można pomiędzy modelami zupełnie nowoczesnymi i designerskimi, jak i tymi wpisującymi się w klimat retro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here