Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?

Stało się. Mimo iż już od paru miesięcy widywałeś ją w ławce szkolnej, dopiero teraz dopadła cię strzała amora. Sam siebie nie poznałeś, bo potrafisz rozmyślać o swojej ukochanej całymi dniami i nocami – nie możesz jeść i nie możesz spać, bo głowie snujesz wizje waszej wspólnej przyszłości. Nie wiesz jednak, jak mógłbyś przenieść je do życia realnego. Boisz się, że podobająca ci się dziewczyna nie odwzajemnia twoich uczuć, a gdy zaproponujesz jej związek, odrzuci twoją propozycję lub, co gorsza, zaśmieje ci się w twarz. Bez ryzyka nie ma jednak zabawy, a jeśli nie zdecydujesz się na okazanie swojej miłości, nie dowiesz się nigdy, czy jest ona odwzajemniona. Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba? Czytaj ten artykuł dalej, a już niedługo nie będziesz mieć z tym żadnego problemu.

Odważ się!

Odważ się!Prawdopodobnie jesteś teraz kłębkiem nerwów. Mimo iż rzeczywiście masz ochotę w końcu wyrzucić z siebie te wszystkie ukrywane emocje i najchętniej od razu udałbyś się do swojej wybranki i opowiedział jej o własnych uczuciach, wciąż się wahasz, czy aby na pewno będzie to dobra decyzja. Po prostu się boisz i jest to zupełnie normalne. Nie chcesz dostać kosza i nie chcesz stać się później pośmiewiskiem w całej szkole, dlatego wolisz pozostać w swojej bezpiecznej strefie komfortu, tracąc w ten sposób szansę na udany i wartościowy związek. Musisz się niestety przełamać. Potraktuj to jak grę, której po prostu nie możesz przegrać. Ten jeden raz wykaż się odwagą i sam sobie postanów, że w najbliższym czasie zaczniesz okazywać więcej zainteresowania wybranej dziewczynie, a ostatecznie opowiesz jej szczerze o swoich uczuciach. Nie szukaj żadnych wymówek! Nie masz przecież nic do stracenia, a możesz naprawdę wiele zyskać.

Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba? Bądź subtelny!

Ogromna ilość chłopaków i mężczyzn traci swoją szansę na zdobycie wymarzonej dziewczyny poprzez nieodpowiednie zachowanie. Nachalnością i agresją nic nie zdziałasz. Jeżeli w sposób zbyt oczywisty zaprezentujesz dziewczynie swoje uczucia, zostaniesz uznany za natręta i zaistnieje spore prawdopodobieństwo, że dostaniesz kosza. Nie pozwól sobie na takie zagrania. Skoro już zdobyłeś odwagę do tego, aby zaprezentować dziewczynie swoje uczucia, nie musisz od razu biec do niej z całym naręczem czerwonych kwiatów i wyśpiewywać pod jej oknem miłosnych serenad. Takie zachowania odbierane są jako zbyt nachalne i poważne. Dziewczyny, zwłaszcza te młode, raczej za nimi nie przepadają i wolą unikać chłopaków, którzy w ten sposób okazują swoje uczucia. Nie popełniaj błędów swoich kolegów. Nie bądź natrętem, którego trzeba zbywać.

Nie ukrywaj swoich uczuć

Nie ukrywaj swoich uczućJak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba? Skoro chcesz to zrobić, musisz to w jakiś sposób pokazać. Nie ma innej drogi, choć niektórym facetom tak się wydaje. Sądzą oni, że jeśli będą ukrywać swoje zainteresowanie, sprawią wrażenie nieco tajemniczych, a dziewczyny same o nich zawalczą. Zachowują się tutaj dokładnie tak samo jak panie. Ukrywają uczucia i mają nadzieję, że druga osoba po prostu się ich domyśli. Nie ufaj jednak przesadnie inteligencji i zdolnościom poznawczym swojej wybranki. Nawet jeśli jej IQ jest niesamowicie wysokie, jeżeli będziesz cały czas jej unikać, pomyśli ona, że po prostu nie jesteś nią zainteresowany. Nie staraj się także być przesadnie zabawnym i nie żartuj sobie przy niej ze związków czy miłości. Jeżeli ona także odwzajemnia twoje uczucia, przez takie zachowanie może skryć się w sobie, obawiając się twojego odrzucenia.

Zacznij od gestów

Nie musisz też od razu wyznawać miłości swojej wybrance. Jeżeli jak na razie nie jesteś na to gotowy, bo sam nie wiesz, czy twoje uczucia są aby na pewno głębokie i prawdziwe, możesz zacząć okazywać je w tych małych gestach. To one są najważniejsze i najpiękniejsze. Dla dziewczyn mają gigantyczne znaczenie i oddziałują na nie bardzo mocno. Zamiast więc przygotowywać się do wyznania miłości, lepiej wyślij swojej wybrance mały liścik. Nie musi on zawierać jakichś bardzo emocjonalnych sentencji czy cytatów – krótkie zdanie, w którym pochwalisz wygląd czy charakter ukochanej, w zupełności wystarczy. Pamiętaj też o jej urodzinach czy imieninach. Kup jej mały drobiazg z okazji świąt bądź zaproś ją na kawę, gdy otrzyma gorszą ocenę ze sprawdzianu. Staraj się do niej cały czas uśmiechać i przebywać w tych miejscach, do których ona często chodzi. Im więcej będziesz mieć okazji na spotkanie się z ukochaną, tym szybciej zdołasz jej zaprezentować swoje uczucia.

Działaj!

Gdy twoja relacja z dziewczyną przeniesie się na wyższy poziom, będziesz mógł zacząć działać nieco efektywniej i intensywniej. Zaproś ją na pierwszą randkę! Zadzwoń do niej lub podejdź do niej w szkole i zaproponuj wspólne wyjście do kina lub kawiarni. Jeśli boisz się odmowy, spróbuj zorganizować wyjście większą ekipą – z kilkoma najlepszymi kolegami bądź koleżankami. Stopniowo zbliżaj się do swojej wybranki, pamiętając jednocześnie o zachowaniu odpowiedniego dystansu. Sam poczujesz, kiedy nadejdzie ten moment, w którym będziesz mógł opowiedzieć jej o swoich uczuciach.

[Głosów:151    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here