poszewki i poduszki dekoracyjne

Jest jeden styl, który obecnie stał się niezwykle popularny w naszym kraju. To styl skandynawski, według którego urządzane są kolejne mieszkania czy domy. Ale nie tylko w nim dodatki, a w szczególności tekstylia odgrywają naprawdę bardzo ważną rolę. Jednak obok tego, że poduszki czy koce można z łatwością wpasować w polską mentalność, pojawia się także inny problem: które z nich można prać w pralce i jak suszyć poduszki, by ich nie zniszczyć?

Najlepsze pranie ręczne, choć nie zawsze możliwe

O ile w przypadku pościel i większości ubrań pranie automatyczne nie jest problematyczne, o tyle w przypadku poduszek dekoracyjnych już może być. Przeglądając strony internetowe bardzo często zauważasz coś naprawdę ładnego i doskonale Ci pasującego, ale szybko zaczynasz się zastanawiać, jak to wypierzesz. W końcu pranie ręczne, które jest w takich sytuacjach najbardziej skuteczne i na pewno nie zniszczy tkaniny, nadruku czy samego materiału, nie jest najprostszym rozwiązaniem ani tym najwygodniejszym. Czy są zatem alternatywy dla sposobu zdecydowanie najlepszego?

Pranie w pralce automatycznej – wszystko zależy od wypełnienia

Najważniejsza rzecz, którą każdy powinien zrobić przed wrzuceniem poduszek dekoracyjnych do pralki? To sprawdzenie metki. Czytanie wskazań jest niezwykle istotne, bo liczy się to, co wewnątrz. Jeśli wypełnienie jest syntetyczne, można bez problemu wrzucić całość do pralki, najlepiej piorąc w niskiej temperaturze, by uchronić poduszkę przed skurczeniem się. Ciekawym sposobem jest także dodanie niewielkiej ilości octu do środka. W ten sposób uda się ją także zdezynfekować.

Z kolei najtrudniejsze do wyprania jest wypełnienie z pierza, które nie wolno włożyć do pralki automatycznej. Jeśli masz taką poduszkę, musisz się z nią obchodzić delikatnie, postawić na pranie ręczne i robić to w ciepły dzień, by ta miała jak szybko schnąć. Jeśli z kolei wnętrze jest lateksowe, to znów pralka automatyczna nie będzie dobrym pomysłem – zniszczy Twoją miękką dekorację. Dlatego wówczas musisz zastosować leżakowanie w zimnej wodzie i wygniecenie jej oraz wysuszenie na dworze, w ciepły letni dzień.

Dowiedz się, jak prawidłowo suszyć umyte poduszki i poszewki dekoracyjne

No dobrze, załóżmy że umyłaś poduszkę i teraz chcesz ją wysuszyć. Niezależnie od tego, czy zrobisz to ręcznie czy w pralce automatycznej, poduszki dekoracyjne potrzebują ciepła. Nie może to być jednak ciepło punktowe, jak z suszarki, ewentualnie suszenie może odbywać się z dalekiej odległości. Musisz zadbać o równomierne suszenie, ale także o właściwe wyżymanie poduszki. Do tego lepiej nie wieszaj poduszki. Staraj się, by woda nie spływała i odwracaj ją co jakiś czas. Zajmie to sporo czasu, jednak da odpowiednie efekty.

Pranie poduszek w pralce. Da się, ale z rozsądkiem

Pranie w pralce automatycznej często wyklucza delikatne, ładne, ozdobne rzeczy, jak poduszki czy poszewki na poduszki z delikatnym nadrukiem. Warto więc poczytać metkę i sprawdzić, czy w ogóle producent dopuszcza użycie pralki automatycznej, a jeśli nie, to samodzielnie, ręcznie zająć się czyszczeniem i odpowiednio suszyć tekstylia, by cieszyć się ich świeżością i pięknym wyglądem na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here