jak dobrać biustonosz

Mnóstwo kobiet w Polsce nosi źle dobrany biustonosz. By się o tym przekonać, nie trzeba posiadać wielkiej wiedzy, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Odpowiednie dobranie biustonosza jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale również ze względów zdrowotnych. Jak dobrać biustonosz?

Źle dobrany biustonosz?

jak dobrać biustonoszJak wygląda złe dobranie biustonosza? Świadczy o tym biust znajdujący się zbyt nisko – rzadziej zbyt wysoko – wcinające się w ramiona ramiączka czy obwód znajdujący się tuż pod karkiem. Wszystko to wygląda fatalnie, jest ogromnie niewygodne, a przede wszystkim szkodliwe dla zdrowia. Warto wiedzieć, że noszenie źle dobranego stanika deformuje biust, bez względu na jego wyjściowy kształt czy rozmiar. Może też powodować problemy z kręgosłupem, szczególnie gdy duży i ciężki biust nie jest dobrze podtrzymywany przez stanik.

Pojawiają się też bóle ramion i bolesne odciśnięcia na ramionach. Najważniejsze zaś jest to, że permanentne noszenie stanika, który uciska biust, może prowadzić do zmian mastektomicznych, a więc pojawiania się guzów! Jest więc wiele powodów, by dowiedzieć się, jak dobrać biustonosz, zastosować się do tego i zacząć w końcu nosić dobrze dobrany stanik. Da to liczne korzyści, a najbardziej odczuwalną będzie maksymalna wygoda, a także duża poprawa w wyglądzie piersi.

Jak dobrać biustonosz?

Większość kobiet popełnia ten błąd, że nosi biustonosz o zbyt dużym obwodzie, skupiając się jedynie na dopasowaniu miseczek. Tymczasem to właśnie na obwodzie ma spoczywać ciężar biustu, choć jest to ważne nie tylko w przypadku większych piersi. Nic w tym dziwnego, że wiele kobiet nosi za luźny obwód, skoro większość staników ma fatalną rozmiarówkę. Wielu producentów wychodzi z założenia, że w parze z dużymi miskami muszą iść duże obwody. A przecież jest wiele szczupłych pań z dużymi piersiami, tak samo jak masywnych o małym biuście. Jeśli więc chce się nosić dobrze dobrany biustonosz, który będzie właściwie, tak jak powinien, spełniał swoją rolę, można zapomnieć o kupowaniu staników na bazarkach, w sieciówkach, a nawet w wielu renomowanych sklepach. Czasem oznacza to konieczność zamawiania przez internet oraz płacenia sporych sum za staniki.

Raczej nie kupi się ich za kilkanaście złotych. Ceny nieraz zaczynają się powyżej stu złotych. Na pewno jednak warto ponieść taką inwestycję, gdyż korzyści z noszenia dobrze dobranego stanika jest mnóstwo. Poza tym w parze z taką ceną zwykle idzie wysoka jakość. Takie staniki nie rozciągają się tak szybko jak tanie. A więc można je użytkować przez znacznie dłuższy czas. W ostatecznym rozrachunku więc ich zakup bardzo się opłaca. Choć na pewno każda pani dojdzie do wniosku, że cudowna wygoda i piękny wygląd są warte każdych pieniędzy. W dobrze dobranym staniku biust wygląda dużo lepiej. Małe piersi stają się większe, a duże są pięknie zebrane, idealnie podtrzymane i wyglądają na jędrne. Może nawet poprawić się ich stan. Wiele pań narzekających na zwiotczałą skórę biustu zauważa, że po jakimś czasie noszenia dobrze dopasowanego stanika kondycja ich biustu znacznie się poprawiła.

Skorzystaj z pomocy brafiterki

A jak dobrać stanik? Najlepiej oczywiście byłoby wybrać się do brafitterki, czyli specjalistki zajmującej się dobieraniem staników. Dokona ona pomiarów, a potem zaproponuje liczne modele, które można będzie mierzyć, doradzi, jaki stanik wybrać i podpowie, jak go nosić. Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak powinno się zakładać stanik, nie wie na przykład, że trzeba wygarnąć piersi do przodu, by nie wychodziły w postaci wałeczków poza miski. Taka wizyta może dużo zmienić, warto więc zdecydować się na nią nawet wtedy, gdy jest to duży problem, bo trzeba na przykład dojechać do innego miasta. Już jedna wizyta wystarczy, by dowiedzieć się wszystkiego, co ważne, na temat swojego rozmiaru i preferowanych fasonów staników, potem więc będzie już można kupować je samodzielnie, w przeróżnych miejscach, bez konieczności ponoszenia dużych wydatków.

Biustonosze online

jak dobrać biustonoszKiedy jednak wizyta u brafitterki nie jest możliwa, także nie jest to duży problem. Wystarczy tylko dokładnie zmierzyć się pod biustem, bardzo ciasno, na wydechu, a także w biuście, w najszerszym miejscu, w miękkim staniku lub bez biustonosza. Potem trzeba skorzystać z tabel rozmiarów wybranych marek, a następnie można już składać zamówienie w sieci. Nie trzeba przy tym bać się, że źle się trafi. Dobrym pomysłem jest zakup dwóch lub nawet trzech sąsiednich rozmiarów w razie wątpliwości, a potem odesłanie niepasujących i zostawienie sobie najlepszego. Zawsze też można poprosić o poradę personel sklepu – brafitterki w nich pracujące chętnie udzielają fachowych rad, szczególnie że różne modele i marki mogą nieco się od siebie różnić.

Warto zdecydować się na to, gdyż dobrze dobrany stanik daje ogromne korzyści. Dzięki niemu cała sylwetka prezentuje się lepiej, wydaje się chudsza o nawet kilka kilogramów, co docenią zwłaszcza panie o obfitych kształtach i dużych piersiach. Można też wreszcie wyprostować plecy, a kobiety o małym biuście doceniają fakt, że w dobrze dobranych stanikach ich piersi wyglądają na większe, nawet bez poduszeczek push up. Można więc wreszcie zacząć być dumną ze swojego biustu i cieszyć się z tego, jaki jest zamiast mieć na jego punkcie kompleksy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here