jak wzmocnić sygnał wifi

W dobie powszechności internetu ludzie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez internetu. Internet potrzebny jest w pracy, ale także przy codziennych czynnościach takich jak: gotowanie, sprzątanie, czytanie, relaksowanie się. Niekiedy zdarza się, że sygnał wifi jest zaburzony i mamy wówczas słaby dostęp do internetu. Taki czynnik wpływa na obniżenie efektywności naszej pracy. Dlatego warto zapoznać się z informacjami jak wzmocnić sygnał wifi. Może się to przydać w przypadku, gdy nasze czynności będą opierały się na sygnale internetowym, a on zacznie szwankować.

Internet bezprzewodowy

jak wzmocnić sygnał wifiAby go wzmocnić potrzebna będzie taka wiedza. Internet podłączony przy pomocy kabla zazwyczaj nie sprawia dużych problemów. Najczęstszy problem jest w przypadku internetu bezprzewodowego. Ten rodzaj internetu sprawia użytkownikom największy problem. Prędkość transmisji danych określona w umowie z operatorem internetu dotyczy tylko i wyłącznie połączenia przewodowego.Nie dotyczy ona zasięgu sieci Wi-Fi. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego że ta nieprzewidywalna technologicznie forma połączenia może być bardzo nieprzewidywalna i sprawiać wiele problemów w użytkowaniu.

Przyczyny, które decydują o tym jak działa w domu łączność bezprzewodowa, jest wiele i są one bardzo zależne od wielu czynników. Do tych przyczyn zalicza się jakość routera, materiały z których wykonany jest budynek, liczba użytkowników korzystających z sieci, wielkość domu czy mieszkania, liczba innych sieci Wi-Fi w okolicy. Zatem wniosek nasuwa się sam, że liczba czynników jest ogromna i ciężko stwierdzić jednogłośnie o tym, co akurat w tym przypadku ma decydujący wpływ na pogorszenie się bezprzewodowego sygnału wifi.

Słaby sygnał wifi

Jeśli więc w twoim domu Wi-Fi z jakiegoś powodu szwankuje to przyczyny tego zjawiska mogą być naprawdę bardzo złożone. Na szczęście istnieją dobre sposoby na polepszenie sieci bezprzewodowej jaką jest wifi.
Wifi przede wszystkim nie może napotykać na swojej drodze żadnych przeszkód, zatem należy go trzymać w miejscu wolnym od jakichkolwiek ścian, zabudowań. Najlepszym miejscem na umiejscowienie routera emitującego sygnał wifi będzie miejsce, skąd emitowany sygnał napotka po drodze najmniej przeszkód. Zalecane jest także ulokowanie routera w centrum swojego mieszkania w miarę możliwości oczywiście.
Równie częstym źródłem problemów z Wi-Fi co złe umiejscowienie routera, jest zbyt słaby jego sygnał względem wielkości mieszkania i liczby podłączanych urządzeń. Router stojący w korytarzu na parterze niestety nie będzie sięgał do skrajnego pokoju piętro wyżej z taką samą mocą, ponieważ jednocześnie musi obsłużyć wiele komputerów i telefonów przez co dalsze pomieszczenia otrzymają już słabszy sygnał. Jest to logiczne.

Jak wzmocnić sygnał wifi/

Można wówczas ułatwić sobie życie poprzez dołączenie do sieci bezprzewodowej wzmacniacza sygnału lub dodatkowego punktu dostępu. Takie urządzenie może wyglądać jak router, lub też jak kostka wkładana do gniazdka, która przechwytuje sygnał z głównego routera, wzmacnia go i przekazuje dalej. Przez co dalsze pomieszczenia otrzymają zwiększoną siłę sieci. Dostępność takich urządzeń jest duża, ponieważ można je dostać u operatorów sieci a także nawet w zwykłych supermarketach. Dlatego można wybrać coś samemu, bądź sięgnąć porady u fachowców.

Drugie rozwiązanie jest trochę bardziej kosztowne ale i bardziej skuteczne. Urządzenie to nazywa się powerline i przesyła sygnał poprzez instalację elektryczną do całego mieszkania. Zatem sygnał dociera bez najmniejszego problemu nawet do szafy. Dla wielkich domów, w których kilka routerów nie daje rady został stworzone mesh wifi. Jest to najlepszy sposób na poprawienie sprawności wifi, ale i najdroższy z obecnych na rynku. Zatem wybór zależy od nas czy zależy nam na jak najlepszej poprawie czy raczej wolimy skorzystać z mniej skutecznego sposobu ale zaoszczędzić przy tym trochę pieniędzy. Jest wiele rozwiązań na rynku technologicznym i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Inne sposoby na poprawienie sygnału wifi

jak wzmocnić sygnał wifiTakże w poprawie zasięgu wifi może pomóc nam telefon o dobrej jakości technologicznej. Może on wykonać prośbę o zmianę kanału rozgłaszania Wi-Fi. Ma to szczególne znaczenie w blokach mieszkalnych, gdzie na tym samym kanale w obrębie tylko jednego budynku może pracować kilka a nawet kilkanaście połączeń, które będą się zakłócały się wzajemnie i psuły sygnał wifi. Niejednokrotnie prosta zmiana kanału może zaowocować pozytywnie w przypadku sygnału wifi. Dlatego warto także szukać takich prostych rozwiązań, które mogą początkowo wydawać się prozaiczne i nic nie znaczące ale w niektórych przypadkach mogą skutkować prawidłowo.

Takie banalne informacje a mogą naprawdę usprawnić codzienne obowiązki, które opierają się na sieci wifi. Dlatego warto czasami poczytać trochę informacji o tym, jak i popytać osób, które są w tym temacie zawodowo. Wówczas możemy otrzymać fachową informację w temacie wzmocnienia sygnału wifi w naszym domu, ponieważ do każdej sytuacji należy podejść indywidualnie i rozpatrzeć wszystkie nawet te najmniejsze czynniki, które mogłyby pogarszać nasz sygnał wifi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here