Jak zrobić latte

Co pasuje do ciastka, cukierka, na deser? Odpowiedź jest prosta. Kawa lub herbata. Idealnie komponują z każdą słodkością. Jeśli już mówimy o tej pierwszej to warto wiedzieć jak można przygotować ją samodzielnie w domu. Jak zrobić latte, cappuccino, espresso ? W kawiarniach smakuje nam wybornie. A czy jest możliwe, żeby w domu przygotować taką samą? Tak! A nawet jeszcze lepszą. W końcu to my decydujemy jakiej kawy użyć.

Jak zrobić latte?

Jak zrobić latteSpośród wielu rodzajów najpopularniejsze to czarna, biała, espresso czyli mała ale mocna kawa, cappuccino z dużą ilością mleka zwieńczone pianką. I oczywiście efektownie wyglądające latte. To ostanie zachwyca idealnie wyznaczonymi granicami pomiędzy kawą a mlekiem. Jak zrobić latte w domowych warunkach? Poniżej sprawdzony przepis.
Kiedy mamy ekspres wszystko jest takie proste. A czy bez niego także da się obyć? Okazuje się, że tak. Jakich składników potrzebujemy?

  • kawa
  • gorąca woda
  • mleko
  • dodatki do posypania/ udekorowania kawy.

Zaparzamy kawę. Wlewamy mleko do dzbanka. Używamy spieniacza i pienimy mleko aż wytworzy się na samej górze pianka. Możemy też do tej czynności zastosować blender/ mikser z końcówką taką jak trzepaczka np. do białek. Włączamy urządzenie na najwyższe obroty i sprawdzamy stan spienienia. Gdy jesteśmy już pewni dobrze wykonanej czynności przelewamy mleko do wysokiej szklanki. Powinniśmy to robić wlewając z wysokości ok 30 cm, pilnując by pianka z wierzchu nie znalazła się na dnie szkła ale była na samej górze.

Przygotowanie do podania

Należy pamiętać by zostawić sobie trochę pianki mlecznej. Następnie wlewamy powoli kawę. Można to zrobić przy pomocy łyżeczki bądź dzbanka z „dzióbkiem”. Całość przykrywamy pozostałą mleczną pianką i dekorujemy np. startą czekoladą. Podstawą efekty trzech warstw jest dobrze spienione mleko. To do tej czynności powinniśmy się przyłożyć najbardziej. Nawet jeśli nie wyjdzie za pierwszym razem warto próbować by zachwycić znajomych. W miarę zdobywania doświadczenia możemy zacząć wzbogacać napój o syropy i inne dodatki. Teraz już wiemy jak zrobić latte w domu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here