Okna, jakich potrzebujesz

Ogromna konkurencja na rynku budowlanym sprawiła, że inwestor projektując swój dom, może dowolnie dobierać stolarkę okienną według swoich preferencji i wizji projektanta. Problemy z dostępem do okien i kupowanie tego, co jest na stanie już dawno się skończyły. Okna na zamówienie sprostają wymogom nawet najbardziej wyszukanych projektów.

Rodzaje okien

Okna można podzielić ze względu na typowość lub ich nietypowość, materiał z którego są wykonane, technologię w której zostały wykonane oraz przeznaczenie.

Jeśli chodzi o ten pierwszy podział, to nie ma przepisu, który by mówił jasno o standardowych i niestandardowych wymiarach okien. Po prostu z czasem utarło się wśród producentów i inwestorów, że okna typowe są zazwyczaj prostokątne lub kwadratowe, jednodzielne lub dwudzielne, uchylne, uchylno-rozwierane lub rozwierane.Ze względu na materiał z którego zostały wykonane okna na zamówienie są dzielone na plastikowe PCV, drewniane lub coraz popularniejsze okna aluminiowe.Podczas zakupu okien na zamówienie należy zwrócić uwagę w jakiej technologii są one wykonane. Mowa tutaj nie tylko o samej ramie, ale również przeszkleniu, dodatkowej rolecie zewnętrznej, czy właściwościach izolacji termicznej i akustycznej.Okna mogą być przeznaczone do budynków mieszkalnych, o charakterze przemysłowym lub handlowo-usługowym.

Cena

Ceny okien na zamówienie są różne, a ich rozbieżność jest bardzo duża w zależności od wymiarów, właściwości i typowości. Najwięcej będą kosztować okna nietypowe o dużych wymiarach i wykonane w najnowszej technologii. Te nieco starsze modele o typowych kształtach będą kosztować dużo mniej, a za najtańsze zapłacić można nawet kilkaset złotych, w zależności od producenta i aktualnych promocji.

Najdroższą wersją okien wykonanych na zamówienie będą te z profilów aluminiowych. Na drugim biegunie znajdą się okna plastikowe, a średnią półkę cenową reprezentują okna drewniane, które po wielu latach wracają ponownie do łask.

Gdzie kupić?

Decydując się na okna na zamówienie można zlecić ich wykonanie bezpośrednio u producenta, lub u firmy pośredniczącej. Oczywiście zakup bezpośredni będzie opcją korzystniejszą cenowo, w dodatku szybszą w realizacji.

Zakup okien przez pośrednika, trwa dłużej, a dodatkowo jest droższy, bo firma pośrednicząca w transakcji pobierze swoja marżę.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here