ćwiczenia aerobowe

Jeżeli marzymy o idealnej sylwetce, musimy wiedzieć, że oczywiście na drodze do celu ważna jest dieta, ale znacznie lepsze efekty osiągniemy, jeżeli zaczniemy wykonywać ćwiczenia aerobowe, które są skutecznym sposobem na spalenie tanki tłuszczowej Pamiętajmy, że spalanie tłuszczu odbywa się równomiernie na całej powierzchni ciała i nie wierzmy w cudowne sposoby zgubienia fałdek w jednym, konkretnym miejscu. Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia aerobowe i o co w tym tak naprawdę chodzi?

Na czym polega trening aerobowy?

Aeroby powinny być wykonywane z umiarkowaną intensywnością, czyli maksymalnie na poziomie 60-80% naszego tętna maksymalnego. W trakcie wykonywania ćwiczeń aerobowych powinniśmy mieć podwyższone tętno i przyspieszony oddech, ale w takim stopniu, który pozwoli nam na swobodną rozmowę. Trening tego rodzaju odbywa się przy dużym udziale tlenu, a składnikiem powstałej energii jest kwas tłuszczowy – to sprawia, że spalamy niechcianą tkankę tłuszczową. Jednak trening aerobowy to nie tylko smukła linia. Korzystnych konsekwencji regularnych treningów aerobowych jest znacznie więcej.

trening aerobowy pomoże w nadwadze

Bieg po zdrowie.

Osoby, które regularnie wykonują ćwiczenia aerobowe, przede wszystkim poprawiają wydolność układu oddechowego, co przekłada się na naszą ogólną wydolność i kondycję – jesteśmy w stanie wykonywać intensywne ćwiczenia bez uciążliwej zadyszki, a płuca absorbują w trakcie treningu więcej tlenu. Przekłada się to również na wzmocnienie układu krwionośnego, dzięki czemu zmniejsza się nasze tętno spoczynkowe. Taki trening skutecznie zapobiega rozwijaniu się chorób miażdżycowych i nadciśnienia krwi, uelastycznia żyły i wzmacnia mięsień sercowy, a do tego obniża poziom cholesterolu we krwi. Do każdego mięśnia, a także skóry, dociera więcej krwi, dzięki czemu zmienia się jej wygląd i wzrasta jędrność i sprężystość.

Dobierz ćwiczenia do możliwości.

Kolejnym plusem jest to, że każdy z nas może dobierać sobie formę i intensywność treningu aerobowego wedle uznania. Jest to trening, który można wykonywać bez znaczenia na płeć czy wiek, wystarczy dopasować go do naszych możliwości. Możemy pływać, chodzić, biegać, jeździć na rolkach, rowerze, a także uprawiać nordic walking. Możemy również wykonywać bardziej zróżnicowane treningi jak spinning (szybka jazda na specjalnym rowerze stacjonarnym), ćwiczenia na orbitreku, świetne są również zajęcia fitness, takie jak zumba oraz inne ćwiczenia z dużą ilością powtórzeń, które wykonujemy bez dodatkowego obciążenia – pompki, wyroki, pajacyki czy też przysiady. Wybór aktywności zależy tylko od nas i naszych predyspozycji.

Ogromną zaletą treningu aerobowego jest to, że nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu ani specjalnych warunków, możemy uprawiać go zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu czy na siłowni. Zatem nie pozostaje nic innego jak założyć wygodne obuwie i pamiętać o tym, że

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here