Fryzjerskie inspiracje

Wizyta u fryzjera to czysta przyjemność, jednak o włosy warto dbać także w domu. Dobrym pomysłem może być zainwestowanie w wysokiej jakości sprzęt, z którego korzystają profesjonalne zakłady fryzjerskie. Sprawdź, które produkty mogą przydać się w tworzeniu ciekawych fryzur oraz codziennej pielęgnacji włosów w domowym zaciszu.

Suszarka do włosów z dyfuzorem i jonizacją

Oczywistą sprawą jest, że codzienne suszenie włosów powinno być traktowane jako ostateczność. Jeśli jednak nie ma wyjścia i trzeba skorzystać z pomocy suszarki, to lepiej postawić na sprzęt, który zadba o włosy i pomoże wymodelować fryzurę. Dobrym pomysłem może być zakup suszarek od Bea Beleza: https://beabeleza.pl/422_hh-simonsen, do których często można dokupić dyfuzor. Taka końcówka umożliwia szybsze i dokładniejsze suszenie. Ponadto nie przegrzewa końcówek i może pomóc w modelowaniu np. loków.

Podczas zakupów warto również zwrócić uwagę na suszarki z jonizacją. Nowoczesna technologia zapewni włosom modny połysk i wygładzenie, a także pomoże w uzyskaniu elastycznych, miękkich włosów bez elektryzowania się. Stylizacja z wykorzystaniem jonizacji będzie znacznie szybsza i łatwiejsza, a efekt może przejść najśmielsze oczekiwania. Włosy będą robiły wrażenie i to bez wizyty u fryzjera.

Szczotki i grzebienie

Podstawą udanej stylizacji oraz codziennej pielęgnacji powinny być wysokiej jakości szczotki i grzebienie, które warto dopasować do rodzaju włosów oraz pożądanego efektu. Źle dobrany sprzęt może przyczynić się do zniszczenia włosów, którym w tym wypadku nie pomogą nawet profesjonalne kosmetyki. Zaleca się stosowanie szczotek z naturalnym włosiem, które świetnie radzi sobie nawet z poplątanymi kosmykami.

Warto także pamiętać, że okrągłe szczotki służą do modelowania fryzury z pomocą suszarki, a płaskie modele najlepiej sprawdzą się przy rozczesywaniu prostych włosów. Ciekawym pomysłem są także specjalne szczotki do modelowania na gorąco. Grzebienie karbonowe zapobiegną z kolei elektryzowaniu się włosów i poradzą sobie nawet w wyższych temperaturach. Szeroko rozstawione ząbki służą do rozczesywania i sprawdzą się zwłaszcza w przypadku loków, natomiast wąski rozstaw może pomóc w tapirowaniu.

Lokówka i prostownica

Włosy nie przepadają za nadmiarem eksperymentów z prostowaniem czy też kręceniem loków z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Najlepsi producenci zadbali jednak o to, żeby włosy nie uległy zniszczeniu podczas modelowania fryzur. Na rynku można znaleźć prostownice z olejowaną powierzchnią, która ma za zadanie wygładzić pasma. Ciekawym rozwiązaniem jest także nawilżający włosy system Far Infare.

W przypadku dobrej lokówki kosmyki nie powinny przyklejać się do powierzchni, nawet jeśli znajduje się na nich lakier. Ponadto warto sięgnąć po sprzęt z jonizacją, która zadba o zdrowy wygląd włosów. Podczas zakupów należy także zwrócić uwagę na kształt lokówki, ponieważ to właśnie od niego zależy rodzaj loków. Codzienne stylizacje mogą urozmaicić również falownice i karbownice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here