Jak oszczędzać wodę?

70% ziemi pokrywa woda, ale tylko 1% jest dla nas łatwo dostępna. Woda jest rzadkim zasobem i z dnia na dzień otrzymujemy coraz więcej informacji o obszarach walczących z niedoborem wody i suszami. W dzisiejszych czasach oszczędzanie wody i wydajniejsze wykorzystywanie jej, stało się absolutną koniecznością. Nawet jeśli twój dom ma obfite zasoby wody, oszczędzanie jej i zmniejszanie strat jest naszą wspólną odpowiedzialnością wobec naszych przyszłych pokoleń. Zmniejszenie zużycia wody zmniejszy również zużycie energii bezpośrednio lub pośrednio. Ponieważ woda jest tak istotnym zasobem naturalnym dla życia, oszczędzanie i zmniejszanie jej użycia jest niezmiernie ważne.

Każdy z nas może przyjąć i wdrożyć kilka bardzo prostych sposobów rozpoczęcia walki o oszczędzanie wody dla przyszłych pokoleń

Wymieniliśmy niektóre z najbardziej podstawowych i najskuteczniejszych wskazówek, jak oszczędzać wodę w codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy robisz pranie, bierzesz kąpiel, zmywasz naczynia, golisz się, myjesz zęby czy pracujesz w ogrodzie, istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą Ci oszczędzać wodę.

Jak oszczędzać wodę?

  • Jak oszczędzać wodę?Napraw nieszczelności . Znane lub nieznane wycieki w kranach, rurach i toaletach mogą spowodować zmarnowanie nawet 11 000 litrów wody. Powinieneś zawsze sprawdzić wszystkie urządzenia i krany pod kątem wycieków i jak najszybciej je naprawić. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić wodę, ale także uniknąć uszkodzeń ścian.
  • Zakręcaj kran podczas szczotkowania zębów lub golenia . Średni kran wylewa około 10 litrów wody na minutę. Nie zostawiaj kranu otwartego podczas szczotkowania zębów lub golenia
  • Wyłącz kran podczas mycia rąk. Nie pozostawiaj odkręconego kranu podczas mycia rąk. Zwilż ręce i wyłącz kran, włącz go ponownie, aby je spłukać.
  • Spłukuj mniej. Starsze spłuczki zużywają od 3 do 4 razy więcej wody w porównaniu do nowych. Zamień swoją starą spłuczkę na podwójną. Podwójna spłuczka pozwala zużywać mniej wody, aby wypłukać odpady płynne i więcej wody, aby wypłukać odpady stałe. Wystarczy po prostu nacisnąć odpowiedni przycisk.
  • Zmniejsz czas spędzany pod prysznicem. Kąpanie się lub branie prysznica przez dłuższy czas zużywa więcej wody, spróbuj więc zmniejszyć czas trwania prysznica. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić potrzebną wodę, ale także da więcej czasu na cieszenie się innymi rzeczami.

To jedynie kilka prostych wskazówek do wykorzystania w celu oszczędzania wody. Zastosuj chociaż kilka, a przyszłe pokolenia Ci podziękują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here