Jak schudnąć na twarzy?

Mało kto jest w pełni zadowolony z wyglądu swojego ciała. Niektórzy ludzie narzekają na swoje obfite boczki i wystające brzuszki, podczas gdy inni nie znoszą swojego kształtu twarzy, który według nich jest zbyt owalny i kolisty. To przez niego czują się nieatrakcyjnie, tracą swoją pierwotną pewność siebie i ogólną chęć do życia. Uznają się za brzydkich, dlatego zakładają, że inni ludzie oceniają ich dokładnie tak samo i przez to nie chcą się z nimi umawiać bądź spotykać. Jak schudnąć na twarzy, aby w taki sposób poprawić swój wygląd? Czy jest to w ogóle możliwe bez poddawania się skomplikowanym zabiegom operacyjnym?

Czy da się schudnąć tylko na twarzy?

Czy da się schudnąć tylko na twarzy?W większości przypadków nie jest to niestety możliwe. Grubsza i pełniejsza twarz najczęściej powiązana jest z nadmierną masą ciała. Szczupłe czy wręcz bardzo chude osoby mają wyraźnie zarysowane kości policzkowe i ostrzejsze rysy twarzy, co każdy jest w stanie dostrzec. Wystarczy przyjrzeć się popularnym gwiazdom telewizyjnym czy modelkom. Ich twarze w żadnym wypadku nie są grube czy nawet pulchne – zawsze zachwycają swoimi ostrymi rysami, dzięki czemu prezentują się bardziej wyraziście. Co zatem zrobić, aby osiągnąć podobny efekt? Trzeba niestety schudnąć. Zamiast szukać w sieci magicznych sposobów na wyszczuplenie całej twarzy, lepiej skupić się na zastosowaniu dobrze zbilansowanej i niskokalorycznej diety. Pozbywają się nadmiaru tkanki tłuszczowej z całego organizmu, jednocześnie usuwa się ją właśnie z obrębu twarzy. Staje się ona szczuplejsza i atrakcyjniejsza. Z największego mankamentu przeradza się w zauważalny atut wyglądu.

Sposób na szybką utratę wagi

Decydując się zatem na odchudzanie, trzeba odpowiednio zaplanować ten proces. Najważniejszą rolę odegra w nim sam jadłospis. Nie powinny się w nim znaleźć żadne przetworzone i sztuczne potrawy. Najlepiej unikać stołowania się w barach typu fast-food czy nawet w ekskluzywnych restauracjach, w których niewielka porcja sałatki może zawierać do pięciuset kalorii (wynika to z dodawania do niej tłustych sosów, serów i chrupiących grzaneczek). Dieta musi być jak najbardziej prosta. Złożona z podstawowych warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów, białka i zdrowych tłuszczy doskonale odżywi organizm od środka, pozwalając mu na błyskawiczną utratę zbędnych kilogramów. Jeśli natomiast dieta przestaje przynosić dobre efekty, warto sprawdzić jej kaloryczność. Przez cały dzień należy ważyć i sprawdzać wartości odżywcze wszystkich zjedzonych produktów i pod koniec dnia zobaczyć, ile kalorii rzeczywiście się zjadło. Przekraczając nimi swoje dzienne zapotrzebowanie, nie da się bowiem chudnąć.

Trzeba utrzymywać niższą podaż kalorii, aby tracić na wadze i robić to mądrze oraz sumiennie. Dieta to najlepszy sposób na to, jak schudnąć na twarzy, choć samo odchudzanie można też sobie ułatwić poprzez zastosowanie aktywności fizycznej. Treningi interwałowe wykonywane trzy czy nawet dwa razy w tygodniu pobudzą układ metaboliczny do pracy i dzięki temu spowodują szybszą utratę zbędnych kalorii. Ćwicząc, można też jeść więcej i czerpać większą przyjemność z pożywienia. Na tym powinno polegać mądre i rozsądne odchudzanie.

Jak schudnąć na twarzy? Usuń nadmiar wody z organizmu!

Jak schudnąć na twarzy? Usuń nadmiar wody z organizmu!Twarz może też wyglądać na grubszą i bardziej pulchną z powodu zatrzymania się wody w organizmie. To częsta przypadłość wielu kobiet, które zwłaszcza przed okresem narzekają na puchnięcie wszystkich części ciała. Hormony zaczynają buzować w ich organizmie, a to prowadzi do odkładania się wody tuż pod skórą. Jak ją usunąć? Najlepszym na to sposobem będzie… picie! Często bowiem organizm odkłada wodę w momencie, gdy nie jest wystarczająco dobrze nawadniany. Obawia się, że nie otrzyma kolejnej porcji płynu, dlatego zaczyna magazynować wszystkie substancje płynne, przygotowując się w ten sposób na „gorsze czasy”.

Każdego dnia należy natomiast wypijać przynajmniej te dwa litry płynów. Dawkę można zwiększyć nawet dwukrotnie w przypadku prowadzenia bardzo aktywnego trybu życia. Więcej wody potrzebują też mężczyźni oraz osoby przebywające w ciepłych krajach, nastawione na silne promieniowanie słoneczne i wysokie temperatury powietrza. Odpowiednia dawka płynów w ciągu dnia pozwoli usunąć z ciała nadmierną ilość wody i poradzi sobie z opuchniętą twarzą.

Wyszczuplający makijaż

Kobiety mają spore szczęście, bo mogą do woli korzystać z cudownego działania makijażu. Jeśli to one zastanawiają się nad tym, jak schudnąć na twarzy, wystarczy że zastosują na swojej cerze odpowiednie preparaty kosmetyczne. Najkorzystniej na rysy twarzy zadziała oczywiście bronzer. Naniesiony w większej ilości na skórę występującą tuż nad kośćmi policzkowymi wspaniale ją wyszczupli. Sprawi, że twarz będzie wyglądać na węższą, a jej rysy się zaostrzą. Aby spotęgować ten efekt, niewielką ilość bronzera można też nałożyć na linię występującą między włosami i samą skórą (najlepiej po bokach, tuż nad uszami) oraz na całej długości nosa. Dobrze wykonany makijaż potrafi zdziałać naprawdę wiele z twarzą każdej kobiety!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here