Jak wyszczuplić twarz

Przy pomocy makijażu jesteśmy w stanie znacznie naprawić ogólne proporcje twarzy. Zazwyczaj owal nie jest doskonały. Jednak nie musimy się tym martwić. Wystarczy, że dopasujemy odpowiednie metody, które umożliwią nam przeprowadzenie modyfikacji. Na samym początku warto określić co najbardziej nam przeszkadza. Na tej podstawie ustalimy, co powinniśmy zrobić. Niezbędne jest również wiedzieć jak wyszczuplić twarz.

Jak wyszczuplić twarz?

Jak wyszczuplić twarzWiększość osób ma z tym ogromne problemy. Zmniejszenie poszczególnych partii da nam najlepsze rezultaty. Jest to znacznie łatwiejsze niż się wydaje. Kluczowe jest, aby dopasować produkt, który da na duże możliwości tworzenia cieni i załamań. Jego odcień powinien być precyzyjnie dobrany do naszej karnacji. Tylko wtedy uzyskamy zadowalający efekt. Podstawą jest podział na chłodne i ciepłe typy urody. W zależności od tego będziemy szukać konkretnych odcieni w kosmetykach. U większości osób sprawdzają się neutralne lub pozbawione rudości bronzery. Warto kierować się w stronę chłodniejszych kosmetyków, które będą wyglądać naturalnie. Idealnie wpasują się również w podkład. Musimy zachować w tej kwestii spójność. Brąz powinien być także dopasowany pod względem stopnia ciemności. Często mniej napigmentowane kosmetyki są znacznie łatwiejsze w użyciu. Z tego powodu warto się nimi zainteresować. Dobrym pomysłem jest testowanie różnych preparatów. Na tej podstawie określimy swoje preferencje i znacznie łatwiej ustalimy czego potrzebujemy.

Jakie pędzle stosować do makijażu?

W dalszej kolejności będziemy potrzebować pędzla. Zazwyczaj poleca się lekko ścięte modele. Jednak nie mogą być zbyt zbite. Powodowałoby to, że kosmetyk aplikowałby się intensywnie w niewielkim obszarze. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem są puszyste pędzle, które dają nam również możliwość stopniowania efektu. W takim przypadku roztarcie granic nie sprawia problemu. W celu wyszczuplenia całej twarzy powinniśmy skupić się na podkreśleniu kości policzkowych. Dzięki temu zniwelujemy okrągłość. Możemy jednak pokusić się o zmniejszenie czoła. W tym celu należy zaaplikować bronzer w okolicy linii włosów. Wiele osób lubi również skracać twarz. Posługujemy się wtedy delikatnym naniesieniem kosmetyku przy linii żuchwy. Możemy ja również modelować. Jednak wymaga to zazwyczaj nieco więcej wprawy. Dla lepszego efektu możemy również sięgnąć po preparaty rozświetlające. Szczególnie wygodne w użytku będą produkty sypkie, które możemy aplikować pędzlami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here