flebolog

Flebologia jest nauką, która zajmuje się leczeniem i profilaktyką chorób naczyń krwionośnych, takich jak żyły. W Polsce nie ma jeszcze wyodrębnionej specjalizacji lekarskiej, która nazywana jest flebologią. Lekarze, którzy zajmują się leczeniem układu żylnego, nazywani są flebologami i najczęściej są specjalistami z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz chorób wewnętrznych. W 1991 roku powstało Polskie Towarzystwo Flebologiczne, które koordynuje działania specjalistów w dziedzinie leczenia patologii żył.

Kiedy należy zgłosić się do flebologa?

Według badań przeprowadzonych w Polsce aż 40 procent kobiet i 30 procent mężczyzn cierpi na problemy żylne. Związane jest to zazwyczaj z tym, jak prowadzony jest tryb życia przez człowieka. Siedzący tryb życia, przy małej ilości ruchu oraz niezdrowej diecie i używkach mogą wpływać negatywnie na stan układu krwionośnego i powodować powstawanie żylaków lub innych chorób żył.

Należy wiedzieć, że nieleczone choroby żylne mogą doprowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia człowieka zatorów i zakrzepów. Do flebologa należy zgłosić się, gdy pojawią się niepokojące procesy w nogach lub innych częściach ciała, jak uczucie ciężkości w nogach, opuchlizna nóg, łydek i stóp. Bardzo niepokojącym alarmem są również czerwone, niebieskie lub fioletowe pajączki, które pojawiają się na nogach.

Jak przebiega diagnostyka flebologiczna żylaków?

Diagnostyka flebologiczna żylaków przeprowadzana jest za pomocą nieinwazyjnego i szybkiego badania USG Dopplera. Jest to badanie ultrasonograficzne, które wykorzystywane jest do wykrywania patologii występujących w tętnicach i żyłach. Dzięki wykonaniu tego USG można wykryć chorobę układu krwionośnego już we wczesnym stadium, co pozwoli na szybkie podjęcie leczenia.

Leczenie żylaków również jest mało inwazyjne i bardzo szybkie. Lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia w zależności od przypadku i stopnia zaawansowania zmian. W leczeniu flebologicznym stosowana jest laseroterapia, masaż, drenaż limfatyczny oraz ultradźwięki.

Usuwanie żylaków Wrocław – najlepsza Klinika flebologii wrocław na wyciągnięcie ręki.

Leczenie żył Wrocław prowadzone jest przez wiele klinik specjalizujących się w profilaktyce i leczeniu patologii żył. Aby znaleźć najlepszą klinikę flebologii, należy spojrzeć przede wszystkim na doświadczenie i wiedzę specjalistów pracujących w klinice. Ponadto bardzo ważne są również opinie pacjentów na temat lekarzy oraz całego leczenia. Ceny różnią się od siebie w zależności od tego, jakie leczenie zostanie dobrane przez lekarza oraz jak bardzo rozwinięta jest choroba układu krążenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here