Ile kosztuje myjnia bezdotykowa

Myjnie bezdotykowe są jednymi z najczęściej wybieranych myjni nie tylko ze względu na niską cenę, ale również na krótki czas mycia. Ze względu na rosnącą popularność, warto zastanowić się, czy to nie jest dobry pomysł na własną działalność.

Do otwarcia własnego punktu należy znaleźć dobrą lokalizację – często to ona ma duży wpływ na ilość korzystających klientów, postawić kilka stanowisk i właściwie to już wszystko, ponieważ myjnie bezdotykowe są tak właściwie bezobsługowe. Jednak chcąc utrzymać się na pierwszych pozycjach w rankingach oraz mieć wysokie oceny wśród klientów, dobrze jest stale nadzorować pracę maszyn, a pojawiające się usterki szybko likwidować. Co ważne, powinniśmy zainwestować w wysokiej jakości środki czyszczące. Wielu kierowców zauważa takie, można powiedzieć, detale i chętnie wraca do miejsca, w którym nie oszczędza się na tego typu preparatach.

Zatrudnić pracownika czy nie?

Wszystko zależy od naszych możliwości i preferencji. Większość myjni bezdotykowych nie zatrudnia pracowników,  a w zamian za to wyposaża myjnie tak, by działały bezobsługowo. A więc wstawiają automatyczna rozmieniarkę do banknotów. Koszt takiej maszyny to około 4000 złotych, a więc znacznie mniej niż zatrudnienie specjalnego pracownika, który będzie rozmieniał pieniądze. Wiele punktów rezygnuje również z ochrony i w zamian za to instaluje monitoring. W zależności od naszego budżetu, na taki sprzęt możemy wydać od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych.

myjnia bezdotykowa ile kosztuje i jak ją wybrać

Koszty wstępne i comiesięczne

Największe koszty czekają nas na początku. Wydzierżawienie lub zakup działki to duża inwestycja, podobnie jak stanowiska do mycia. Za cztery tak przystosowane miejsca zapłacimy około 400 000 złotych. To duży wydatek, jednak nie należy w tym momencie oszczędzać, ponieważ im wyższa jakość sprzętu tym mniejsze koszty, jakie będą generować ciągłe usterki i awarie.

Należy wziąć pod uwagę również koszty, które będą nas czekać każdego miesiąca, takie jak woda, prąd, zakup środków czystości czy prace konserwatorskie. Należy mieć świadomość, że koszt jednej minuty mycia to około 40 groszy dla nas.

Dofinansowanie i zwrot inwestycji

Warto zorientować się w programach unijnych. Dotacje, jakie można uzyskać często sięgają nawet kilkaset tysięcy złotych. Za taka sumę można utworzyć naprawdę dobrze zorganizowaną myjnię z wysokiej jakości sprzętem. Według statystyk, inwestycja zwraca się po mniej więcej 2 latach. Oczywiście jest to zależne od wysokości kwoty, jaką wyłożyliśmy na start.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here