Łysienie męskie

Łysienie męskie to problem, z którym wielu mężczyzn nie może sobie poradzić, gdyż piękne gęste włosy stanowią ozdobę. Wielu panów ma obsesję na punkcie swojej czupryny. Mocne lśniące włosy nadają uroku i charakteru twarzy. Nic dziwnego, że wielu panów nie chce łatwo pogodzić się z tym, że muszą szybciej niż inni pożegnać się z gęstymi włosami.

Łysienie u mężczyzn – co jest przyczyną?

Łysienie męskie jest zazwyczaj bardziej dotkliwe niż żeńskie. Może być spowodowane złą dietą, nadmiernym i długotrwałym stresem. Jeżeli mężczyzna choruje na raka i poddaje się chemioterapii może być niemal pewien, że utraci włosy. W podobny sposób mogą zadziałać leki przeciwdepresyjne. To są jednak czynniki, które do pewnego stopnia można kontrolować i im zapobiegać. Najpowszechniejszym typem łysienia jest łysienie męskie androgenowe. Ponad połowa panów około 50 roku życia boryka się ze znacznymi skutkami tego schorzenia. Pierwsze skutki łysienia androgenowego można dostrzec na głowie w bardzo młodym wieku. Już nastolatek może zacząć łysieć. Jeżeli łysienie męskie występuje w jego rodzinie, to może się spodziewać, że jego też to dotknie, gdyż jest ot dziedziczne. Polega na tym, że męskie hormony płciowe źle działają na mieszki włosowe, które zanikają. Konkretnie odpowiada za to pochodna testosteronu DHT. Jak widać rodzaje łysienia mogą być różne, dlatego zanim się podejmie jakieś kroki, które mają zapobiec wypadaniu włosów, warto jest zidentyfikować problem. Różne rodzaje łysienia potrzebują różnego rodzaju profilaktyki i różne typy terapii będą odpowiednie. Łysienie u mężczyzn może nie być priorytetowym problemem, ale warto się nim zająć, gdyż wpływa na samopoczucie i estetykę wyglądu.

Łysienie męskie – leczenie

Leczenie łysienia będzie najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze pod kontrolą lekarza dermatologa. Może on przepisać środki, które wpłyną na porost włosów. Ich działanie polega na zwiększeniu ukrwienia skóry głowy. Kolejną skuteczną metodą na łysienie u mężczyzn jest przeszczep włosów w miejscach, gdzie są one najbardziej przerzedzone. Implanty wzrastają około 6 miesięcy. Metodą, która może dać spektakularne efekty, ale która jest też droga jest mezoterapia włosów przy użyciu osocza bogatopłytkowego bądź komórek macierzystych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here