Małoinwazyjna liposukcja laserowa - współczesny sposób na walkę z drobnymi niedoskonałościami ciała?

Odpowiednio dobrana dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, masaże w salonie kosmetycznym, preparaty odchudzające w postaci herbatek czy tabletek – istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelować swoje ciało. Prawda jest jednak taka, że niewiele z nich pozostaje naprawdę skutecznymi, a dodatkowo pozwala uchronić się przed niechcianym efektem jojo. Z tego względu coraz popularniejszą metodą walki z niedoskonałościami ciała staje się małoinwazyjna liposukcja laserowa, która pozwala w sposób szybki, skuteczny i przede wszystkim trwały pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z wybranych miejsc na ciele. Kiedy warto skorzystać z liposukcji laserowej? Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki podpowiadamy, kto w szczególności powinien się jej poddać!

Chirurgia estetyczna na problemy z odchudzaniem?

Czy zabiegi chirurgii plastycznej, np. w postaci liposukcji, to metoda, która może nam zastąpić tradycyjne odchudzanie przy pomocy diety czy ćwiczeń fizycznych? Niestety, nie do końca. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że liposukcja laserowa nie jest alternatywnym sposobem odchudzania, lecz skuteczną metodą modelowania sylwetki, gdy zawodzą tradycyjne sposoby redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli zatem dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, bo np. dodatkowo zmagamy się z chorobami immunologicznymi, które utrudniają ten proces, zabieg liposukcji będzie w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Przy pomocy zabiegu odsysania tłuszczu laserem możemy perfekcyjnie wymodelować nie tylko takie partie ciała, jak brzuch, uda, ramiona czy pośladki, lecz także kolana, łydki czy podbródek, co pozwala na kompleksową poprawę wyglądu naszego ciała.

Lipoliza laserowa – trwałe efekty

Bardzo ważne jest to, że zabieg liposukcji laserowej przynosi trwałe efekty w walce ze zbędną tkanką tłuszczową, co oznacza, że nie jest ona w stanie odtworzyć się w miejscu, z którego została wcześniej pobrana. Oczywiście nie oznacza to, że po zabiegu możemy bezkarnie objadać się potrawami bogatymi w tłuszcz i węglowodany, bo tłuszcz może zacząć odkładać się w rejonach ciała niepoddanych wcześniej zabiegowi. Specjaliści radzą, aby wszelkie zabiegi medycyny estetycznej łączyć ze zdroworozsądkową dietą oraz optymalną aktywnością fizyczną dla utrzymania uzyskanych podczas zabiegu efektów.

Liposukcja laserowa – pierwsze efekty widoczne tuż po zakończeniu zabiegu

Do liposukcji laserowej może nas przekonać także fakt, że zabieg ten pozwala na uzyskanie błyskawicznych efektów wyszczuplenia. W odróżnieniu od wielu innych równie popularnych zabiegów modelowania sylwetki liposukcja laserowa umożliwia podziwianie pierwszych efektów wyszczuplenia już bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej. Oczywiście, pełne rezultaty będą widoczne dopiero wtedy, gdy całkowicie ustąpi opuchlizna i zajdzie pełen proces termicznej przebudowy skóry, który trwa ok. 2-3 miesięcy. Oznacza to jednak, że zaledwie w przeciągu kilkunastu tygodni nasza sylwetka nabierze proporcjonalnych kształtów, zaś skóra stanie się bardziej jędrna i elastyczna.

Liposukcja laserowa – czy jest się czego obawiać?

Wielu z nas liposukcja laserowa kojarzy się z bardzo skomplikowanym i inwazyjnym zabiegiem narażającym pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Prawda jest jednak taka, że nowoczesne metody odsysania tłuszczu, tak jak liposukcja LipoLife 3G, która jest metodą minimalnie inwazyjną, wymagają wykonania tylko kilku niewielkich nacięć na skórze w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem. Warto zaznaczyć, że bezpośrednio po zakończonej procedurze zabiegowej pacjent może wrócić do domu (brak konieczności hospitalizacji), zaś po kilkunastu dniach do normalnej aktywności.

Więcej informacji na temat liposukcji laserowej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/lipolife-3g/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here