Moda męska

Moda męska wydaje się bardziej uboga w porównaniu do odzieży damskiej. Ilość części garderoby jest znacznie mniejsza. Jednak warto zauważyć też to, że odzież męska jest coraz bardziej urozmaicana. Zwraca się przecież uwagę również na styl mężczyzn.

Obowiązkowe elementy garderoby męskiej

Co mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie? Zaczynając od rzeczy mniej formalnych to na pewno  wygodne T-shirty, jeansy i dresy, a także coś na chłodniejsze dni – sweter czy bluza. Istotne jest również to, co zakładamy na bardziej wymagające okazje, które wymagają specjalnego dress code’u. W tej kategorii odzieży znajdzie się garnitur czy nawet frak, ale również elegancka koszula. I mimo tego, że wydaje się, że są to tak standardowe elementy garderoby, to mamy możliwość wykorzystywania do naszych stylizacji różnych wersji, które zaskoczą wszystkich.

Typy koszul męskich

Bardzo często sami mężczyźni nie mają zbyt rozległej wiedzy na temat tego, jak szeroki zakres koszul mogą kupić. I nie chodzi tu tylko o kolorystykę. Tak naprawdę można mówić o rodzajach koszul, ponieważ odróżniają się od siebie znacząco i niekiedy są wręcz dedykowane na specjalne okazje. Koszule mogą pomóc mężczyźnie w odzwierciedleniu różnych stopni formalności.

Pierwszym i najbardziej uniwersalnym typem koszuli jest koszula OCBD. Jest to odzież nieformalna z założenia, jednak może być wykorzystywana zarówno na co dzień, jak i w bardziej oficjalnych sytuacjach. Kolejnym rodzajem jest kratka gingham. Taki wzór nadaje dość luźnego charakteru, często mówi się, że nawet sportowego.Ten rodzaj koszuli z łatwością połączymy z różnymi elementami garderoby.

Jeśli chodzi o bardziej formalne wydanie koszuli to warto wspomnieć o typowej koszuli dedykowanej do krawata. Cechuje się ona sztywnym kołnierzem, gładką plisą i francuskimi mankietami. Mówi się o tym, że najbardziej klasyczna i obowiązkowa dla każdego mężczyzny jest właśnie taka koszula w kolorze białym i niebieskim.

Formalnie i niebanalnie

Oprócz wymienionych wcześniej rodzajów koszul można by wymienić jeszcze co najmniej kilka. Jednak warto wspomnieć o koszuli Winchester. W Polsce często wykorzystywana jest nazwa maklerka, głównie dlatego, że ta koszula była noszona przez bankierów i maklerów giełdowych. Największą popularność zyskała w latach 80. i 90. XX wieku, jednak nadal uważana jest za niezwykle klasyczny i modny model. Ten typ jest chyba najbardziej formalnym i biznesowym ze wszystkich rodzajów. Maklerka posiada biały kołnierzyk i mankiety. Za to korpus może przybierać różne kolory. Najbardziej popularna maklerka to ta w kolorach białym i niebieskim. Często jest prążkowana. Jak stwierdzają psychologowie, taki typ koszuli kojarzy się z siłą i władzą, a także sprawia, że mężczyzna na pewno zostanie zauważony, ponieważ będzie wyróżniał się w tłumie.

Jeśli mężczyzna jest dość odważny i lubi bawić się modą, często wykorzystuje do stylizacji z koszulą Winchester szelki. Zazwyczaj takie, które mają kolor czerwony czy turkusowy.

Okazuje się, że moda męska wcale nie jest nudna, a może przybierać naprawdę inspirującą postać. Wystarczy odpowiednio dobrać elementy garderoby czy na przykład wykorzystać odpowiedni rodzaj koszuli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here