Montaż fotowoltaiki

Czym jest fotowoltaika? Co pozytywnego ze sobą niesie? Będzie można dowiedzieć się tego z tego krótkiego artykułu. Montaż fotowoltaiki jest dzisiaj opłacalny jak nigdy dotąd i w przyszłości już nie będzie lepiej. Każdy może dołączyć do zespołu posiadaczy swojego własnego generatora PV.

Dlaczego pozyskiwanie prądu ze słońca jest tak opłacalne?

Montaż fotowoltaiki nigdy jeszcze nie był tak opłacalny, jak teraz. Taniejące moduły PV o coraz większej wydajności i skuteczności są głównym elementem systemu. Inwertery zamieniające prąd stały w prąd zmienny, które są sercem systemu, jeszcze do niedawna produkowane były przez kilka liczących się firm, obecnie rynek zarzucony jest produktami o bardzo różnej jakości, co wymusza spadek cen w obrębie całego sektora.

Jak wybrać właściwego montera fotowoltaiki?

Z powodu dużej popularności systemów PV na rynku powstały jak grzyby po deszczu firmy oferujące najróżniejsze usługi w tym zakresie. Żeby wybrać odpowiedniego wykonawcę, należy pamiętać o kilku rzeczach.Należy kierować się zasadą, że najlepszy fachowiec to ten z polecenia. Można zapytać osoby, które już jakiś czas posiadają fotowoltaikę, jak oceniają współpracę z firmą. Można również sprawdzić opinie w popularnych portalach społecznościowych, ale należy pamiętać, że ludzie bardziej wolą narzekać niż kogoś chwalić, więc jeżeli wybrana wstępnie firma nie pojawia się w komentarzach, to nie znaczy, że jest zła.Można też na własną rękę przeprowadzić małe śledztwo, by dowiedzieć się jakim zapleczem technicznym dysponuje dana firma, jaki ma potencjał serwisowy i czy działa na własną rękę, czy jest wyłącznie pośrednikiem.

Usługa kompleksowa czy wyłącznie montaż fotowoltaiki i zgłoszenie do OSD?

Firmy zajmujące się montażem generatorów PV dzielą się na te, które oferują usługę kompleksową wraz z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz na takie, które oferują jedynie montaż, po czym zgłoszą twoją instalację do OSD i dalej radź sobie sam.Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. W pierwszym przypadku zapłacisz sporo więcej, ale dostajesz w pakiecie sporo profitów, lecz jeżeli instalacja ma funkcjonować przynajmniej 25 lat bezawaryjnie to po co w takim razie serwis? Każdy instalator jest odpowiedzialny za swoje dzieło i każdego obowiązuje rękojmia oraz gwarancja, lecz w przypadku mniejszych firm może to być bardziej kłopotliwe.Małe firmy nie dysponują ekipami serwisowymi i żeby poprawić w ramach gwarancji zamontowaną instalację PV, będziemy musieli poczekać na okres, kiedy monterzy będą mieli wolny czas pomiędzy zaplanowanymi inwestycjami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here