Nowoczesny Launchpad Pro

0
591

Launchpad Pro to innowacyjny instrument, jaki upraszcza wykonywanie koncertów na żywo. Dzięki niemu z pewnością będziemy mieli kontrole nad ścieżkami i klipami, co uzyskane jest dzięki prostym trybom. Wystarczy podłączyć urządzenie i rozpocząć granie muzyki. Czym cechuje się ten przedmiot? Jakie zalety ma korzystanie z takiego rozwiazania?

Lanunchpad Pro

Jest to profesjonalny grid do grania w ekspresyjny oraz dynamiczny sposób w programach Abledon Live. Korzystając z siatki padów zyskujemy możliwość tworzenia rytmu, linii melodycznej, wyzwalania klipów, jak i kontrolowanie zewnętrznego hardware’a. Okazuje się, że Launchpad Pro pozwala sterować dowolnym sprzętem zewnętrznym. bez względu na to, z hakiego oprogramowania korzystamy. Użytkownik może grać tak jak na klawiaturze lub na siatce padów. Plusem jest natychmiastowe odtworzenie swoich klipów, przy czym siatka padów ulega podświetlaniu. Dzięki temu możemy skoncentrować się na łączeniu i wyzwalaniu swoich pomysłów i linii melodycznych.

Dodatkowe atuty

Ten funkcjonalny gadżet cieszy się ogromnym uznaniem na rynku muzycznym. Skorzystać można z wielu dodatkowych funkcji. Pady automatycznie przypisują się do nut jednego z trybów i klawiszy, co zniweluje ryzyko grania dźwięków poza skalą. Zaletą jest tworzenie dynamicznych bitów i show perkusyjnych, co jest bardzo łatwy w użyciu za pomocą padów. Są one wrażliwe na docisk oraz siłę uderzenia. Warto zauważyć, że Launchpad Pro pozwala grać tak jak na instrumencie. Z łatwością odtworzymy tutaj skale, akordy i nuty na siatce padów, gdyż urządzenie podświetla pady w melodycznym układzie. Co ciekawe, wykorzystamy sprzęt do zagrania na dowolnym urządzeniu hardware’owym i software’owym.

Kontrolowanie efektów

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie przedmiotu do miksowania bez utraty skupienia. Uzyskać to można dzięki sprawnemu i błyskawicznemu dostępowi do każdego kontrolera miksowania w trakcie występu. Nie trzeba wprowadzać urządzenia w osobny tryb miksera, co pozwala wpłynąć na sporą wygodę i komfort użytkowania. Ponadto, bez problemu będziemy kontrolować swoje efekty za pomocą sterowania danych instrumentem. Dodawać można wyraziste efekty, pogłosy, filtry, czy beat repeat. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i gustu. Siatka padów ma za zadanie zapewnić płynne przejście każdego efektu, dając wyraziste brzmienie.

Launchpad Pro to nowoczesne urządzenie, które pokochali muzycy na całym świecie. Jest specyficznym instrumentem, który służy do grania w programach Abledon Live.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here