Teleangiektazje

Problemy dermatologiczne to bardzo częsta przypadłość. Wiele ludzi szuka pomocy u dermatologa, ponieważ zmaga się z różnymi chorobami skóry. W ostatnim czasie znacznie zwiększyła się częstość występowania alergii. Najczęściej występują alergie pokarmowe i właśnie skórne. Na skórze również często pojawiają się różne zmiany naczyniowe, takie jak żylaki, teleangiektazje, przebarwienia, małe wylewy w obrębie skóry lub tkanki podskórnej i wiele innych.

Problemy naczyniowe

Problemy naczyniowe dotykają bardzo wielu osób. Są one spowodowane siedzącym trybem życia, niezdrową dietą, nadmierną masą ciała i wieloma innymi czynnikami. Niestety na niektóre czynniki ryzyka rozwoju chorób naczyniowych nie mamy wpływu. Należą do nich wiek, anatomia układu naczyń oraz czynniki genetyczne. Bardzo częstym problemem naczyniowy jest przewlekła niewydolność żylna. Prowadzi ona do powstawania żylaków i teleangiektazji na kończynach dolnych. Przewlekła niewydolność żylna to nie tylko problem brzydko wyglądających nóg. Żylaki i teleangiektazje są tylko objawem, który może świadczyć o poważnym zaburzeniu w przepływie krwi żylnej. Teleangiektazje często występują w wielu innych chorobach.

Czym są teleangiektazje?

Teleangiektazje to drobne, czerwone naczynia na skórze. Swoim kształtem przypominają pajęczą sieć, dlatego często są nazywane pajączkami naczyniowymi. Mogą one być objawem wielu chorób. Często występują w przebiegu nieleczonego nadciśnienia tętniczego. Wtedy najczęściej pojawiają się na twarzy, ale mogą być obecne praktycznie na każdej części ciała. Można je znaleźć nie tylko na skórze, ale również na błonach śluzowych. Im cieńsza skóra, tym bardziej są one widoczne. Teleangiektazje bardzo często są idiopatyczne, co oznacza, że nie można znaleźć przyczyny ich powstawania. Bardzo często występują rodzinnie, a u osób o cienkiej skórze są bardzo mocno widoczne. Pajączki naczyniowe wyglądają bardzo mało estetycznie. We współczesnym świecie wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Wszyscy chcemy wyglądać pięknie i młodo. Dlatego pajączki naczyniowe często są przyczyną kompleksów.

Metody leczenia teleangiektazji

Obszary skóry, na których znajdują się teleangiektazje można smarować specjalnymi kremami. Powodują one obkurczenie naczyń i zmniejszenie zaczerwienienia. Dzięki nim teleangiektazje stają się znacznie mniej widoczne. Na rynku jest dostępnych mnóstwo preparatów na pajączki naczyniowe i nie ma problemów z ich dostępnością. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest ustalenie czy teleangiektazje nie są objawem poważniejszej choroby. Jeżeli chorujemy na nadciśnienie tętnicze to konieczne jest stosowanie terapii hipotensyjnej. Niekontrolowane ciśnienie tętnicze może doprowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób, takich jak tętniaki, zawały serca, retinopatia nadciśnieniowa, niewydolność nerek i wiele innych. Jeżeli już mamy pod kontrolą wszystkie choroby zagrażające naszemu zdrowiu to należy zadbać o aspekt estetyczny. Poza kremami istnieją także metody zabiegowe leczenia teleangiektazji. Na stronie wrosinski.pl można umówić się miedzy innymi na leczenie laserowe teleangiektazji, które skutkuje ich całkowitym usunięciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here