Tkaniny na metry – dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

0
1325

Przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów tkaniny na metry pozwolą urzeczywistnić najśmielsze krawieckie oczekiwania. Nie ma znaczenia, czy obiektem poszukiwań jest wysokiej jakości materiał potrzebny do uszycia finezyjnie zdobionej sukni wieczorowej, czy prostej poszewki na poduszkę, której obróbka nie przysporzy trudności laikowi. W każdym przypadku kupno tkanin na metry okaże się sporym ułatwieniem, albowiem pozwoli na zakup takiej ilości materiału, jakiej potrzeba do zrealizowania krawieckiego projektu.

Wysokiej jakości tkaniny na metry

W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można spotkać szeroki wybór materiałów sprzedawanych na metry. Nie brakuje trwałego i przewiewnego lnu, uniwersalnej bawełny, miękko otulającej ciało wełny czy ozdobnych koronek. Zachwycają swoją różnorodnością nie tylko pod względem składu i wykonania, ale również wariantów kolorystycznych. Z uwagi na fakt, że tkaniny na metry sprzedawane są w rozmaitych odcieniach, z łatwością można z nich przygotować modne ubrania na co dzień, jak i specjalne okazje. Co więcej, nadają się również do tworzenia efektownych dekoracji do domu, a nawet szycia strojów karnawałowych! I dzięki temu cieszą się ogromną popularnością wśród klientów.

Największym atutem kupowania tkanin na metry jest ich ekonomiczne wykorzystanie. Pozwalają bowiem na zakup takiej ilości, która ściśle odpowiada wymaganemu projektowi. W efekcie, nie marnuje się materiał, a wszystko to odbywa się z pożytkiem dla domowego budżetu. Klient bowiem płaci za taką ilość tkaniny, jaka odpowiada jego zapotrzebowaniu.

Jak wykorzystać tkaniny na metry?

Jako, że materiały sprzedawane na metry są dostępne w szerokiej plejadzie kolorów, mogą sprostać najśmielszym oczekiwaniom odbiorców, zarówno pod względem jakości, jak i sposobu zastosowania. Do czego najczęściej są używane? Wybór jest szeroki, począwszy od szycia modnych ubrań po dekoracje okienne, ozdoby do domu czy wystrój stołów, który odpowiada najnowszym trendom z dziedziny projektowania i urządzania wnętrz.

Jak obliczyć wymaganą ilość materiału?

Określanie niezbędnej ilości tkaniny sprawia niektórym klientom, zwłaszcza amatorom, dużo trudności. Weźmy na przykład pod lupę zasłony. Przyjmując założenie, że tkanina ma szerokość 160 cm to pierwsze, co należy zrobić to zmierzyć odległość karnisza do miejsca, do którego mają sięgać zasłony i do uzyskanego wymiaru dodać 15 cm (10 cm na podłożenie dołu oraz 5 cm na podłożenie góry). W przypadku obrusu sprawa też nie jest skomplikowana. Aby obliczyć, ile tkaniny na metry należy zakupić, trzeba do długości blatu dodać tyle centymetrów, ile chcemy, aby obrus zwisał, a następnie dodać po 7 cm na każdy bok (łącznie 14 cm) do podłożenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here