Wybielanie skóry twarzy. Jak pozbyć się przebarwień?

Przebarwienia najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie i rękach. Mimo że jest sporo czynników, które odpowiadają za ich tworzenie, istnieją sposoby na to jak się ich pozbyć.

Zanim zdecydujemy się na wybielenie skóry twarzy, warto znać najczęstsze powody plam pigmentacyjnych oraz poznać domowe sposoby na rozjaśnianie skóry.

Jak powstają przebarwienia?

Do powstania plam pigmentacyjnych może dojść w wyniku zaburzonej pracy gospodarki hormonalnej. Sprzyjają im też niektóre leki, antykoncepcja, menopauza czy ciąża. Lekarze nie mają jednak złudzeń, że czynnikiem który powoduje aż 60% przypadków przebarwień jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, na przykład w trakcie opalania.

Za produkcję pigmentów skóry odpowiedzialne są melanocyty ukryte w naskórku. Aby pozbyć się przebarwień, zabiegi chemiczne polegają niestety na uszkodzeniu struktury skóry. Warto więc najpierw wypróbować domowe sposoby na rozjaśnienie twarzy.

Bezpieczne wybielanie twarzy

Istnieją składniki, które posiadają właściwości rozjaśniające. Warto sięgnąć po produkty, gdzie znajdziemy witaminę A, która działa przeciwko skutkom fotostarzenia. Reguluje ona procesy zachodzące w naskórku i zapobiega miejscowym przebarwieniom skóry. Oprócz niej, w kosmetykach rozjaśniających twarz możemy znaleźć:

  • aloes
  • kurkumę
  • zieloną herbatę
  • kwas linolowy
  • żeń-szeń

Naturalne składniki, łagodny efekt

Rozjaśnianie skóry twarzy nie musi więc odbywać się poprzez szkodliwe zabiegi chemiczne. Obecnie na rynku możemy znaleźć szereg kosmetyków, które zawierają naturalne składniki (m.in. maseczki w płachcie od Calluna Medica). Dają one łagodniejszy efekt. Zdarza się, że konieczne może okazać się wyeliminowanie czynników, które przyczyniają się do powstawania przebarwień. W przypadku usuwania opornych plam można udać się na zabieg depigmentacji oparty między innymi na peelingu lub skorzystać z laseroterapii.

Postęp kosmetologii i medycyny pozwala na łagodne i skuteczne usunięcie przebarwień. Warto jednak dbać o kondycję skórę na bieżąco i zapobiegać nieestetycznym plamom. Chociaż na część czynników nie mamy wpływu, możemy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i nie korzystać z solarium. Nasza skóra nam za to podziękuje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here