Zalety peelingu kwasami

Głównym zadaniem peelingu kwasami jest oczyszczenie i wygładzenie skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, a także nadanie odpowiedniego kolorytu.

Peeling kwasami

Peeling tego typu polega na złuszczaniu naskórka, jest inaczej nazywany peelingiem chemicznym. Złuszczanie odbywa się dzięki odpowiednio dobranym kwasom. Kto powinien skorzystać z tego zabiegu? Głównie osoby z zaburzeniami łojotokowymi skóry, bliznami i rozstępami skórnymi, płytkimi zmarszczkami, przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym. Taki zabieg wykonuje wykwalifikowany dermatolog, po przeprowadzeniu badań. Odwiedzenie strony http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne pozwoli zapoznać się z tym peelingiem.

Pozytywne efekty peelingu kwasami

Najważniejsze efekty, jeśli chodzi o peeling chemiczny, to; rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów, usunięcie zaskórników, zmniejszenie zmarszczek, usunięcie trądziku, ujednolicenie kolorytu skóry, nadanie blasku skórze i jej odświeżenie, zmniejszenie widocznych blizn. Efekty peelingu zależą też od tego, który rodzaj wybierzemy. Zazwyczaj trzeba nie nie czekać kilka tygodni (od dwóch do sześciu). 

Koszt peelingu chemicznego

Koszt zabiegu zależy od tego, jaki rodzaj peelingu wybierzemy i jak duży obszar skóry zostanie poddany zabiegowi. Cena w profesjonalnych salonach waha się od stu złotych, nawet do kilku tysięcy złotych. Peeling chemiczny jest jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów tego typu, co jest ogromnym plusem. 

Czy można wykonać zabieg w domu?

Wykonanie peelingu w domu jest dosyć łatwe, ale wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Mogą je stosować osoby, które mają chociaż trochę doświadczenia w tej sferze, znają się na kwasach i retinolu. W przeciwnym wypadku nie należy samemu próbować, gdyż możemy zaszkodzić skórze, narazić ją na alergię, zaczerwienienie lub łuszczenie. 

Peeling kwasami jest innowacyjną metodą pozwalającą zachować piękną skórę przez długi czas. Każdy ma inną cerę i inaczej musi o nią dbać, dlatego przed zabiegiem trzeba udać się do dermatologa, który doradzi w kwestii pielęgnacji skóry i ewentualnie skieruje na taki peeling. Każdy z nas pragnie mieć piękną i gładką cerę bez przebarwień i zmarszczek – jest to możliwe dzięki medycynie estetycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here