Jak urządzić małą kuchnię?

Mała kuchnia z pewnością stanowi nie lada wyzwanie, kiedy chcemy ją urządzić. Im mniejszy metraż tym więcej mamy problemów z ustawieniem mebli, sprzętu AGD i dodatków. Bardzo ważny jest plan rozmieszczenia poszczególnych elementów. Nie może być mowy o przypadkowości, która spowoduje zagracenie i tak już małego wnętrza. Pojawia się zatem pytanie: jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małą kuchnię?

Świetnym rozwiązaniem do małej kuchni są meble na wymiar, które umożliwią zagospodarowanie całej kuchni, jednej ze ścian lub dwóch tworząc plan w kształcie litery L. Dzięki dokładnym pomiarom pomieszczenia producent mebli wykona dla nas idealnie pasujące do wnętrza szafki kuchenne, które posłużą do przechowywania. Meble ułatwiają umieszczenie w nich także sprzętu AGD pod zabudowę. Pozwoli nam to nie tylko uzyskać przestrzeń o jaką zabiegamy, ale również maksymalnie wykorzystać posiadany metraż zgodnie z naszym założeniem. Mała kuchnia potrafi spędzać sen z powiek właścicieli, którzy planują jej remont i urządzanie.

Jak urządzić małą kuchnię?Decydując się na zmianę koloru ścian warto postawić na jasne, pastelowe odcienie, które optycznie rozjaśnią wnętrze, dodadzą mu przytulności i przestronności. Urządzając małą kuchnię można również rozważyć zakup składanego stołu. Na czas posiłku będziemy mogli go rozłożyć, a po zjedzeniu złożyć, dzięki czemu nie będzie zajmował dużo miejsce. My zyskamy przestrzeń, ale także miejsce dla całej rodziny. Musimy pamiętać, że planując małe wnętrze powinnyśmy zrezygnować z wielu niepotrzebnych rzeczy, które wprowadzają niepotrzebny chaos i nie są niezbędne w kuchni. Dodatki, meble i sprzęty powinny ze sobą współgrać, dzięki czemu otrzymamy spójny wystrój, który z pewnością stworzy wizualne wrażenie większego metrażu. Kupując meble powinniśmy wybierać jasne, połyskujące fronty, ponieważ świetnie będą one odbijały promienie słoneczne wpadające przez okno.

Kuchnia i przedpokój

Dla osób, które chcą uzyskać bardziej zdecydowany efekt przestronności, wart rozważenia jest projekt połączenia kuchni z przedpokojem. Bardzo często zarówno przedpokój jak i kuchnia posiadają mały metraż, a decydując się na ich połączenie otrzymujemy większą powierzchnię i przede wszystkim bardziej doświetloną. Coraz częściej decydujemy się także na połączenie kuchni z salonem, ale to bardzo często wymaga od nas burzenia ścian i generalnego remontu obu pomieszczeń. Jeśli taka opcja nas nie przeraża nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę zaszaleć z projektem i otrzymać zdecydowanie większy metraż. Kuchnia to ważne miejsce w domu. Urządź je po swojemu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here