Jak urządzić przedpokój?

Wielu osobom, czy to świeżo po zakupie mieszkania bądź domu, czy też planujących remont, sen z powiek spędza myśl o urządzaniu nowego wnętrza. Niejedna pani i pan domu zadają sobie pytanie, jak urządzić przedpokój aby był funkcjonalny, a przy okazji dobrze wyglądał? Przedpokój jest ważnym elementem każdego mieszkania jak i domu. Stanowi on wejście do naszego domostwa i miło byłoby, aby wyglądem korespondował w dalsza częścią naszego wnętrza.

Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój?W zależności od wielkości naszego przedpokoju, zadbajmy o właściwy kolor farby, którą go pomalujemy. Ciemne kolory optycznie zmniejszają mieszkanie, więc jeśli nasz przedpokój nie jest imponujących rozmiarów, postawmy na jasne odcienie farb. Zadbajmy aby w naszym przedpokoju znalazło się miejsce na szafę z wieszakami, w której będziemy mogli odwiesić odzież wierzchnią. Gdy miejsce nam na to pozwoli, warto jest również zamontować kilka wieszaków na zewnątrz szafy. Będą one służyły ewentualnym gościom na zawieszenie ich garderoby w czasie odwiedzin. Poza szafą na ubrania nie zapomnijmy o szafce na obuwie. W każdym domu taka szafka powinna się znaleźć. Buty swobodnie leżące w przedpokoju sprawiają wrażenie bałaganu i nie robią dobrego wrażenia na osobach odwiedzających nas. W przedpokoju powinna znaleźć się dopasowana wielkością do ilości domowników wycieraczka, która pozwoli w czasie deszczowych pogód, osuszyć nasze buty, zanim schowamy je do odpowiedniej szafki.

Zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie przedpokoju, oraz o to aby znalazło się z nim lustro. Wielu projektantów sugeruje lustro w drzwiach szafy. Zaoszczędzi nam to miejsce, które przeznaczylibyśmy na lustro wolnostojące. Lustro w zewnętrznych drzwiach szafy będzie pozwalało zarówno domownikom jak i gościom, na przejrzenie się w nim w każdym momencie. Osoby dysponujące większą powierzchnią mogą pozwolić sobie na ustawienie w przedpokoju małej szafeczki z szufladką. Będzie to dobre rozwiązanie na przechowywanie kluczy, czy też odłożenie po wejściu do domu toreb, bądź korespondencji. Jeśli miejsce na to pozwala ustawmy również w rogu zgrabny parasolnik na nasze parasole i nieduże krzesełko bądź taboret, na którym będzie można przysiąść w celu zmiany obuwia.

Przedpokój, jest wizytówką nie tylko naszego domu, ale i nas samych

Dołóżmy więc wszelkich starań aby wygląd jego był zachęcający i dopracowany w każdym szczególe. Przy dzisiejszych ciekawych publikacjach dotyczących aranżacji wnętrz, oraz dostępie wielu artykułów dekoracyjnych nie powinno to być problemem dla żadnego z nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here