Metody powiększanie biustu

Najczęściej wykonywane operacje plastyczne na świecie to bez wątpienia powiększanie piersi. Jednak celem takiego zabiegu nie zawsze jest zwiększenie objętości. Zdarza się, że kobiety wymagają jedynie ujędrnienia. Istnieją różne metody, za pomocą których osiągnąć można takie efekty.

Powiększanie kwasem hialuronowym

Metoda ta polega na wprowadzeniu specjalnej substancji zawierającej kwas hialuronowy między ścianę klatki piersiowej i gruczoł piersiowy. Zabieg ten przeprowadza się dość szybko, bo w przeciągu około 30 minut i zazwyczaj nie ma wymogu robienia nacięć. Jeżeli jednak zachodzi taka konieczność, to nacięcia są niewielkie, w porównaniu do wszczepiania implantów. Wadą kwasu hialuronowego jest sukcesywne wchłanianie się, przez co efekty powiększania zanikają w miarę upływu czasu. Już nawet po kilkunastu miesiącach piersi mogą powrócić do swojej pierwotnej wielkości.

Powiększanie solą fizjologiczną

W tym przypadku stosuje się żel hydrofilowy, w którym zawarta jest sól fizjologiczna i poliamid mający zadanie wiązania wspomnianej soli. Mieszanka ta wprowadzana jest do wnętrza tkanek z użyciem specjalnego wenflonu. Po wstrzyknięciu zostaje on modelowany do oczekiwanego efektu. Powiększanie biustu tą metodą trwa nieco dłużej, bo około 90 minut, a po minięciu doby pacjentka może wrócić do pełnej aktywności. Efekt będzie widoczny dopiero po 7 dniach, ponieważ w tym czasie ustępuje opuchlizna. Efekt operacji zanika stopniowo przez około 5 lat.

Powiększanie tłuszczem pacjentki

Operacje plastyczne za pomocą tej metody wymagają odessania tłuszczu z innego miejsca na ciele. Pobrany materiał najpierw zostaje odpowiednio przygotowany. Polega to na wydzieleniu wartościowych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych, które pomagają w regeneracji. Przygotowany w ten sposób tłuszcz wprowadza się pasmami w okolice gruczołu piersiowego. Czas trwania tej metody waha się od 40 minut do 2 godzin. W tym przypadku koniecznością jest znieczulenie ogólne oraz hospitalizacja trwająca przynajmniej 24 godziny. Pożądany kształt piersi utrzymuje się do 3 lat. Więcej informacji tutaj.

Powiększanie implantami

Powiększanie biustu najczęściej jest wykonywane tym sposobem. Po uprzednim użyciu narkozy, implanty piersiowe umieszczane są pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym. Wykonywane jest to poprzez kilkucentymetrowe nacięcie w fałdzie podpiersiowym lub na otoczce, a także przez cięcie pod pachami oraz w pępku. Jest to najbardziej inwazyjna metoda, dlatego po przebytej operacji niezbędna jest hospitalizacja oraz rekonwalescencja. Zabieg trwa około 1,5 godziny, ale pacjentki przebywają w klinice nawet do kilku dni. Właściwie przeprowadzony zabieg może dać efekt na wiele lat. Sprawdź szerszy opis zabiegu i efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here