odżywki na przyrost mięśni

Odżywki, temat bardzo dobrze znany wszystkim, którzy ćwiczą. Nieważne czy ćwiczysz street workout, czy crossfit, czy po prostu na siłowni. Na pewno będziesz interesował się tym tematem, a jeśli jesteś początkujący to mogę się założyć, że nieraz wpiszesz w internet odżywki na przyrost mięśni. Jakby jeszcze takie były, ponieważ prawda jest trochę krzywdząca i żadne odżywki nie spowodują przyrostu mięśni.

Do tego potrzebna jest systematyczność, motywacja, ćwiczenia i dieta. A nie odżywka powodująca to, że stajemy się więksi. Prawdą jest, że jeśli ćwiczymy i chcemy w pełni wykorzystać potencjał jaki dają nam ćwiczenia to powinniśmy zażywać większą ilość białka i odpowiednią ogólnie ilość kalorii. Po to, by nasze mięśnie miały skąd czerpać glikogen.

No dobra ale jeśli już ktoś się zainteresuje to pokrótce opiszę większość podstawowych odżywek jakie możecie znaleźć w internecie, a są to:

  • białko serwatkowe – jeśli ustawimy sobie próg w diecie około 2 gramy na 1 kg masy ciała to jeśli wieczorem usiądziemy i podliczmy ile zjedliśmy w ciągu dnia i okażę się że za mało to jest to świetne źródło, którym możemy uzupełnić brak białka w naszej diecie,
  • kreatyna – kreatyna jest najlepiej potwierdzony suplement. Było przeprowadzone najwięcej badań na jej temat i można śmiało powiedzieć, że korzystanie z niej przyniesie nam wiele korzyści. Niekoniecznie z przyrostów masy mięśniowej ale z większej siły. Chociaż jak wiadomo jak rośnie siła to i masa mięśniowa,
  • BCAA – jest to świetne źródło aminokwasów. Więc kiedy stosujemy dietę, która jest uboga w urozmaicone jedzenie, myślę że będzie to świetne źródło uzupełnienia ich. A to wszystko po to żeby samopoczucie było lepsze i chęć na następny ciężki trening rosła z godziny na godzinę.

Odżywki na przyrost mięśni – Ile to kosztuje?

Jeśli chodź o koszt odżywek to jest on bardzo urozmaicony, jak we wszystkim. Są firmy, które od lat produkują odżywki i tam ceny są znacznie wyższe, pisząc znacznie mam na myśli 3 albo 4 krotnie wyższe ceny niż u producentów odżywek mniej znanym. Do najbardziej znanych producentów możemy zaliczyć takie marki jak: Olimp, Trec, Animals. Jeśli ktoś nie posiada, aż takich środków to z polskiego rynku jest naprawdę szeroka gama tańszych producentów i tutaj warto wymienić: KFD, SFD i OstroVit. Te marki w zupełności wystarczą nam na to żeby zacząć przygodę z odżywkami, a nawet na stronach internetowych możemy znaleźć wiele pomocnych artykułów, dzięki którym wybór w odżywkach nie będzie aż tak skomplikowany jak to się wydaje na pierwszy rzut oka.

Podsumowując, odżywki białkowe na masę nie istnieją ale są pomocnym narzędziem w uzyskaniu sylwetki, która nas interesuje. Jeśli chodzi o podstawową suplementacje to tutaj zaliczamy białko, kreatynę i BCAA. To gdzie kupimy odżywki jest naszą indywidualną decyzją, bo ceny znacznie różnią się w zależności od tego kto wyprodukował dany produkt. Cena za pakiet tych 3 suplementów waha się od 100 złotych do 400 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułOsłabienie organizmu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here