Jak wybrać czapkę zimową?

Wiele osób nie wyobraża sobie zimy bez noszenia czapki. I słusznie! Czapka zimowa nie tylko chroni naszą głowę przed mrozem, ale także może być gustownym dodatkiem do stylizacji. Jak wybrać czapkę zimową, która będzie łączyć w sobie funkcjonalność oraz estetykę?

Przede wszystkim dobry materiał

Czapka powinna być ciepła. Dlatego też, najczęściej tego typu nakrycia głowy wykonuje się z wełny, którą cechują właściwości termoizolacyjne, ale także antyalergiczne. To dobry, naturalny materiał, który skutecznie chroni głowę przed mrozem i wiatrem. Ponadto klasyczne sploty wełny, pasują do wielu stylizacji.

Do stworzenia czapki zimowej, często też wybiera się akryl, który posiada podobne własciwości co wełna, jednak odznacza się większą elastycznością.

Można także spotkać czapki wykonane z polaru, gdyż materiał ten jest lekki i przepuszczający powietrze. Z reguły wykonuje się z niego nakrycia głowy dla sportowców.

Ponadczasowy fason

Jeśli pragniemy, aby nasza czapka posłużyła nam na wiele sezonów, ale chcemy także wyglądać modnie, warto zdecydować się na jeden z wielu klasycznych form czapki zimowej. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Czapka z pomponem- bardzo popularny model już od wielu sezonów, który pasuje do różnych zestawień młodzieżowych oraz sportowych. Ostatnio można spotkać także urocze czapki z dwoma pomponami.
  • Czapka uszatka -skutecznie chroni głowę, ale także uszy. Pasuje do zestawień typowo sportowych oraz nieformalnych, luźnych stylizacji,
  • Beret- czapka, która przeżywa swój mały renesans w świecie mody. Świetnie nadaje się do typowo eleganckich i klasycznych stylizacji, zakrawających o styl romantyczny.
  • Zimowa czapka bez pompona- idealne dopełnienie każdej stylizacji, pasuje do stylu sportowego jak i do eleganckich zestawień, do pracy oraz na co dzień. To bardzo uniwersalny typ czapki.
  • Smefetka- czapka inspirowana nakryciem głowy bohaterów popularnej bajki, to jeden z najmodniejszych modeli ostatnich sezonów. Pasuje do różnych stylów, od streetwear po stylizacje klasyczne.

Do wyboru jest wiele modnych fasonów czapek na zimę. Warto dokładnie przejrzeć ofertę w sklepach internetowych typu https://www.sklep.kochamczapki.pl i wybrać takie nakrycie głowy, które w pełni nas zadowoli.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here