Eleganckie alternatywy dla niezdrowych szpilek

Szpilki są z pewnością najbardziej kobiecymi ze wszystkich dostępnych na rynku butów. Nie zmienia to niestety faktu, że są niezdrowe, a ich długotrwałe noszenie może przyczynić się nawet do deformacji stóp. Co jednak, jeśli nie można zrezygnować z eleganckich butów ze względu na np. wynikającą ze specyfiki pracy konieczność ubierania się w reprezentacyjny sposób? Przedstawiamy eleganckie alternatywy dla niezdrowych szpilek.

Buty na koturnie

Obcas w postaci szpilki skutecznie zastąpi na przykład wysoki koturn. Sandałami i czółenkami na koturnie, stanowiącymi świetne alternatywy dla szpilek, powinny zainteresować się przede wszystkim bardzo niskie Panie, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z maksymalnego podwyższenia obuwia i noszenia tego całkowicie płaskiego. Czółenka i sandały na wysokim koturnie są bardzo wygodne w użytkowaniu, a do tego podobnie jak szpilki, optycznie wysmuklają sylwetkę. Wśród propozycji producentów można znaleźć liczne modele o wyjątkowo formalnym i eleganckim wydźwięku, pasujące m.in. do pracy czy na spotkania biznesowe i konferencje.

Na słupku

Wąską i problematyczną szpilkę można zamienić także na słupek. Buty na słupku stoją wysoko na liście obuwia polecanego przez podologów na przykład Paniom, których praca wymaga formalnego ubioru. Sandały i czółenka na szerokim słupku są znacznie bardziej stabilne od szpilek, dzięki czemu wygodnie nosi się je nawet przez cały dzień. Proponowane przez producentów takich jak Brilu szpilki na słupku, podobnie jak buty na wąskim i wysokim obcasie, wydłużają nogi i wyszczuplają optycznie sylwetkę. Pasują do wszystkich formalnych outfitów, również w stylu vintage i retro, a także na mniej oficjalne okazje typu randki czy spotkania w gronie najbliższych przyjaciół.

Bez obcasa, ale wciąż elegancko

Kobiety średniego wzrostu i wysokie, które potrzebują eleganckich butów do noszenia na co dzień, mogą z powodzeniem zastąpić szpilki również obuwiem na płaskiej podeszwie. Zapożyczone z mody męskiej sztyblety są bardzo komfortowe i zdrowe dla stóp oraz kręgosłupa, a do tego uniwersalne. Te skórzane buty z delikatnie zaokrąglonym czubem, dobrze wyglądają w formalnych stylizacjach, szczególnie tych typu smart casual. Można je łączyć z sukienkami, biznesowymi garsonkami, oficjalnymi kombinezonami oraz prostymi dżinsami i bluzkami koszulowymi. Sztyblety połączone z wysokiej jakości torebkami noszą między innymi kobiety, które z powodów czysto zdrowotnych nie mogą pozwolić sobie na szpilki, a chcą nosić się z klasą.

Eleganckie buty to nie tylko szpilki i czółenka na wysokim, wąskim obcasie. To także wygodne czółenka i sandały na koturnie czy buty na słupku, pasujące wszystkim, również bardzo niskim Paniom. Kobiety wyższe i średniego wzrostu, mogą też zastąpić szpilki zawsze eleganckimi i uniwersalnymi sztybletami. Jak widać, istnieją dobre alternatywy dla niezdrowych szpilek, na które warto postawić choćby w trosce o własne zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here