Brama czy wyciąg, co daje lepsze efekty?

Bramy i wyciągi to sprzęt, który zazwyczaj spotykamy w profesjonalnych siłowniach. Jednak są również modele do użytku domowego, dla osób które nie lubią ćwiczyć na siłowni.

Największą zaletą bramy siłowej jest to, że umożliwia pracę nad prawie wszystkimi grupami mięśni jednocześnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas spędzony na treningu oraz fundusze, ponieważ zamiast kilku urządzeń wystarczy nam jedno stanowisko. Ćwiczenia na bramie są znakomitym dopełnieniem treningu obwodowego, zarówno dla osób o średnim jak i wyższym stopniu zaawansowania.

Wyciągi z kolei, są również praktycznymi urządzeniami do treningu siłowego. Dzięki nim jesteśmy w stanie pracować nad różnymi grupami mięśni, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Za pomocą wyciągu górnego możemy modelować mięśnie ramion i grzbietu, a za pomocą wyciągu dolnego wyrzeźbić bicepsy.

Jakie jest maksymalne obciążenie bramy i wyciągu?

Maksymalny ciężar, który możemy wykorzystać podczas konkretnych ćwiczeń świadczy o tym, czy dany przyrząd będzie przydatny, czy będzie się kurzył w kącie. W przypadku treningu domowego, można ćwiczyć z obciążeniem minimalnym, czyli 150 kilogramów. Taki ciężar będzie odpowiedni.

Bramy i wyciągi siłowe - do czego służą?

Parametry bramy i wyciągów

Najważniejszymi parametrami bram i wyciągów do ćwiczeń są wymiary, waga, maksymalne obciążenie, waga stosu, grubość drążka, możliwość jego regulacji oraz materiał użyty do produkcji. Bramy i wyciągi powinny być wykonywane ze stali oraz powinny być pokryte specjalną, antypoślizgową warstwą, z gumy czy nylonu. Niektóre modele wyposażone w dodatkowe elementy. Są to zazwyczaj: drążki, uchwyty i sznurki.

Korzystnym rozwiązanie do domu, jest zakup bramy lub wyciągu montowanego do sufitu albo ściany. Taki rodzaj sprzętu zajmuje bardzo mało miejsca.
Najmniejszy gabaryt ze wszystkich urządzeń mają rolki. Ich udźwig nie przekracza 120 kg, co powinno wystarczyć większości amatorom. Należy zwrócić szczególną uwagę na poprawny montaż takiego sprzętu, żeby podczas użytkowania na wypadł z sufitu lub ściany.

Przeczytaj też: http://www.delite.pl/atlasy-treningowe-wybrac-odpowiedni/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here