Depilacja laserowa wąsika - jedyne dobre rozwiązanie

Kobiecy wąsik, czyli widoczne, ciemne włoski pojawiające się nad górną wargą, to problem bardzo wielu kobiet. Zwykło się uważać, że jest to domena jedynie brunetek o mocnych włosach, jednak problem ten nieraz mają także blondynki, co zapewne ma związek z zawirowaniami hormonalnymi. Jak najlepiej pozbyć się tego defektu?

Krem czy wosk?

Depilacja kobiecej twarzy jest na pewno dużo bardziej skomplikowanym i uciążliwym zadaniem niż depilacja na przykład nóg czy pach. Dlaczego? To proste, miejsce to jest widoczne. Jeśli jednak chce się usuwać wąsik za pomocą wosku, trzeba niestety nieco się z nim pomęczyć. Konieczne jest bowiem pozwolenie, by włoski nieco zyskały na długości, inaczej plasterek wosku może ich nie „złapać”. Nie jest to komfortowa sytuacja, dlatego jeśli chce się mieć stale gładką skórę, lepiej będzie zdecydować się na krem do depilacji twarzy. Tutaj jednak utrudnienie polega na tym, że tego rodzaju kosmetyki często podrażniają skórę, powodując jej zaczerwienienie, szorstkość, a nawet wysypkę. W takich sytuacjach trudno jest zachować dyskrecję. Jeszcze większym problemem może być fakt, że depilacja kremem polega na rozpuszczaniu włosów nad powierzchnią skóry, a więc włoski bardzo szybko odrastają. Mogą być widoczne nawet na drugi dzień, a więc taką depilację trzeba wykonywać bardzo często, co nie jest szczególnie komfortowe, na przykład podczas wyjazdu. Na pewno też nie można stosować maszynki do golenia, gdyż nie tylko podrażni to skórę, ale też wzmocni włoski. Wydaje się zatem, że jedynym dobrym rozwiązaniem w przypadku wąsika jest depilacja laserowa.

Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza?

Metoda ta jako jedyna pozwala na usunięcie włosków na stałe, a zatem można zapomnieć o depilacji tego miejsca, czy to codziennej, czy choćby raz na jakiś czas. Jest to prawdziwe wybawienie zwłaszcza dla tych kobiet, u których wąsik jest bardzo mocno widoczny, a więc głównie u brunetek czy osób z hirusytyzmem. Depilacja laserowa pozwala też uniknąć przykrych zjawisk typowych dla depilacji wąsika innym metodami, jak wrastanie włosków czy podrażnienia wrażliwej skóry. Nie da się więc nie zauważyć, że jest to najlepsze wyjście dla wszystkich pań chcących pozbyć się tego nieestetycznego i podkopującego pewność siebie defektu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here