Usuwanie cieni przy użyciu kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy w sposób naturalny występuje w skórze, ale gdy zaczyna go brakować, ona traci swój dobry wygląd. Niewielka ilość tego składnika przyczynia się do powstawania sporych worków pod oczami. A jak usunąć cienie pod oczami? Najlepiej zastosować właśnie sam kwas hialuronowy.

Cienie pod oczami – poważny problem natury estetycznej

Skóra wokół oczu zawiera tkankę tłuszczową, dzięki której może utrzymywać optymalny poziom natłuszczenia i dobrą elastyczność. Wraz z wiekiem tej tkanki jest coraz mniej, a to doprowadza do uwidocznienia się cieni.

Niewielka ilość tkanki tłuszczowej sprawia, że skóra wiotczeje, opada i robi się cieńsza. Zmienia się także jej kolor, który zaczyna przybierać lekko siny odcień.

Z cieniami pod oczami zmaga się już co trzecia osoba dorosła. Problem najczęściej dotyczy kobiet, które starają się go maskować makijażem, ale nie osiągają na tej podstawie zbyt dobrych efektów.

Charakterystyka zabiegu

Usuwanie cieni pod oczami zazwyczaj przeprowadza się z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Pozwala on zminimalizować nieestetyczne skutki prowadzenia niehigienicznego trybu życia – palenia papierosów, stosowania niewłaściwej diety, stresu i innych.

Kwas hialuronowy zwiększa ilość wody występującej tuż pod skórą, dzięki której nabiera ona młodego i świeżego wyglądu. Ciało staje się jędrniejsze, a sam człowiek zaczyna wyglądać na bardziej radosnego, szczęśliwego i promiennego.

Zabiegi wykonywane przy pomocy kwasu hialuronowego mogą być bezpiecznie przeprowadzane u wszystkich pacjentów. Jako że sam kwas jest elementem występującym w sposób naturalny w każdym ludzkim organizmie, jego wprowadzenie pod skórę nie może doprowadzi do reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Niestety nie każdy może w pełni bezpiecznie skorzystać z takiego usuwania cieni pod oczami. Istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z kwasem.

Pierwszym z nich będzie trądzik. Okolice, na których występują jakiekolwiek krosty czy podrażnienia, mogą źle zareagować na wprowadzenie kwasu hialuronowego.

Usuwanie cieni pod oczami może być też groźne dla osób, u których doszło do obniżenia się odporności. Lepiej poczekać na jej poprawę i dopiero wtedy zgłosić się do kliniki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here