Depilacja laserowa – wybierz skuteczną metodę walki z włoskami

Depilacja to zabieg wykonywany regularnie przez większość kobiet, a coraz częściej również przez mężczyzn. Włoski pokrywające ich ciało nie zawsze występują w takich ilościach, a przede wszystkim miejscach jakich by chcieli. Właśnie z tego względu sięgają po różne metody ich usuwania. Poniżej więcej informacji na temat zabiegów, które mają do wyboru.

Depilacja – metody wykorzystywane w domu

Depilacja możliwa jest do wykonania na kilka sposobów. Pierwszym i zaraz chyba najłatwiejszym i najczęściej praktykowanym jest wykorzystanie tradycyjnej maszynki do golenia. Może być ona jedno lub wielorazowa. Zazwyczaj stosuje się ją po kąpieli, tak by nie pozostawić na skórze śladów. Niestety taki zabieg choć jest szybki i tani, to nie jest trwały. W wielu przypadkach włoski odrastają już na następny dzień. Często zdarzają się również przypadki, że te które pojawiają się na nowo zaczynają wrastać w skórę. Powoduje to spory dyskomfort, a często także ból. Z tego też względu wiele osób decyduje się na inne metody depilacji. Będzie to między innymi zastosowanie wosku czy depilatora. Obie te metody nie należą do zbyt przyjemnych, polegają bowiem na usuwaniu włosa wraz z cebulką. Mimo to są często wybierane ze względu na skuteczność. Ich efekty utrzymują się bowiem czasem nawet trzy tygodnie.  Po tym czasie niestety należy pozwolić by włoski odrosły i dopiero wówczas wykonać kolejny zabieg.

Depilacja laserowa – czy warto?

Jak widać na powyżej opisanych przykładach, żadna z tym metod nie jest specjalnie trwała. To samo dotyczy również stosowanych kremów do depilacji czy pęset. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy mowa o depilacji laserowej. Tego rodzaju usuwanie włosków odbywa się etapami. Mianowicie potrzebne jest kilka wizyt w gabinecie np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. Po każdej z nich będzie widać zmniejszenie ilości odrastających włosków, aż w po ostatnim przestaną one całkowicie się pojawiać. Ilość wizyt w takim gabinecie jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań, a także od jakości sprzętu, którym dysponuje dany salon kosmetyczny. Warto więc przed wyborem konkretnej placówki sprawdzić jakie urządzenie ma do dyspozycji jej personel i dopytać ile wizyt będzie szacunkowo potrzebne. Efekty takiej serii zabiegów? Całkowite usunięcie włosków i to na lata. Jest to największy atut depilacji laserowej, który zdecydowanie przemawia na jej korzyść.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here