gry strategiczne

Gry strategiczne mają wierne i bardzo liczne grono fanów, którzy uwielbiają intelektualny wysiłek wkładany w tworzenie planów, taktyk i zarządzanie zasobami. W naszym zestawieniu znajdziecie warte uwagi strategie, które dostarczą wam wielu godzin rozrywki.

Anno 1800

Kolejna, świetna odsłona uznanej i kultowej już serii Anno od Max Design i Related Designs. Choć twórcy spokojnie mogliby osiąść na laurach, postanowili podejść do tematu strategii nieszablonowo i dostarczyli nam bardzo interesującą produkcję. Mamy tu do czynienia nie tylko z klasyczną rozbudową miast, powiększaniem zasobów, dbaniem o handel i przemysł. Możemy też eksplorować morza i oceany oraz brać udział w naprawdę spektakularnych bitwach morskich. Akcja gry jest osadzona w czasach odkryć geograficznych oraz rewolucji przemysłowej, co dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń wizualnych, jak i możliwości przeżycia ciekawych przygód.

Farm Manager 2021

Gry rolnicze są w Polsce niezwykle popularne, z pewnością nie zabraknie wiec chętnych do zmierzenia się z drugą odsłoną cyklu strategii ekonomicznych, stworzonych przez polskie studio Cleversan. Główne zadanie polega oczywiście na uprawie roli, hodowli zwierząt, kupowaniu maszyn i zarządzaniu pracownikami. Nasza działka jest początkowo bardzo uboga, ale otrzymujemy możliwość przekształcenia jej w agrokulturowego giganta. Przeszkadzać nam będą trudne warunki pogodowe, sprawiający problemy podwładni i inne niespodziewane okoliczności.

Crusader Kings 3

Cała seria od Paradox Development studio jest bardzo udana i godna polecenia, ale trójka to zdecydowanie jej najlepsza odsłona. To RPG, w którym wcielamy się we władcę królestwa. Musimy o nie zadbać, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności oraz osiągając kolejne wyznaczone cele. Co ciekawe, jeśli nasz król zginie, od razu wcielamy się w jego następcę. Koniec gry właściwie nie następuje, nawet jeśli nasze państwo rozpadnie się albo przegra poważną wojnę.

Hearts of Iron IV

Skomplikowana rozgrywka z wielką historią w tle od Paradox Development Studio. Gratka dla fanów strategii dotyczących II wojny światowej. Wbrew opisom i obietnicom producentów nie jest to rozrywka dla świeżaków i początkujących graczy. Jeśli jednak nie straszne nam złożone, skomplikowane procesy i długie wgryzanie się w zasady, będziemy bardzo usatysfakcjonowani. Możliwość decydowania o losach całych narodów, kształtowania polityki wewnętrznej, planowanie operacji wojskowych i zakulisowe rozmowy, będą nie lada nagrodą.

Total War: Rome II

Gratka dla miłośników antycznego świata i rozgrywek militarnych nad basenem Morza Śródziemnego. Stajemy na czele jedno z mocarstw: Rzymu, Kartaginy, plemion barbarzyńskich lub królestwa Diadochów, z których każde podzielone jest na mniejsze frakcje. Do wyboru mamy też całe państwa: Partię, Macedonię czy Egipt. Od tej decyzji będzie zależało, w jaki sposób rozwiniemy politykę wewnątrzpaństwową oraz dyplomację. O Rome II mówi się, że jest godnym następcą kultowej jedynki i wzorem na to, jak powinna wyglądać ewolucja strategicznej serii.

Jurrasic World Evolution

Niezwykle ciekawa i wciągająca strategia, która pozwala na wcielenie się w zarządcę mezozoicznego rezerwatu. Naszym zadaniem będzie rozbudowa parku i doglądanie podopiecznych – leczenie ich, karmienie czy usypianie w razie ucieczki. Możemy nie tylko konstruować kolejne budynki, planować zagrody i ścieżki, ale również wysyłać ekspedycje, bawić się w modyfikacje genetyczne i pracować nad nowymi technologiami.

Jeżeli szukasz gier strategicznych, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedą gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strategia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here