dieta wacikowa
fot. pexels.com

W obecnym trendzie pogoni za piękną i wysportowaną sylwetką, wiele kobiet traci rozum i stosuje na sobie bardzo restrykcyjne diety, które często kończą się ogromnymi problemami zdrowotnymi. Jedną z takich absurdalnych diet jest dieta wacikowa. Na czym dokładnie polega?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-wacikowa-czyli-absurd-odchudzania/

Dieta dla modelek

Dieta wacikowa to podobno wymysł modelek, które muszą być ekstremalnie chude, inaczej grozi im wypad z tej wymagającej branży. Młode kobiety stosują wówczas bardzo niebezpieczne metody odżywania, które mogą im poważnie zaszkodzić i spowodować nieodwracalne problemy zdrowotne.

Dieta wacikowa to jeden z niebezpiecznych pomysłów na szybką utratę wagi oraz zaszkodzenie swojemu zdrowi. Polega ona na nurzaniu kuleczek z waty, takich jakie mamy w domu, do demakijażu chociażby, w różnych potrawach. To ma nadawać im smak, a nam po kilku kęsach stworzyć fikcyjne uczucie sytości, bez ryzyka dostarczenia organizmowi dużej ilości kalorii.

Niektóre modelki jedzą waciki nasączone smakiem różnych potraw przed posiłkiem, aby w jego trakcie zjeść jak najmniej, inne z kolei żywią się wyłącznie wacikami, które popijają wodą.

Na czym polega fenomen diety wacikowej?

Waciki, które zostały dostarczone do żołądka szybko pęcznieją, bo wchłaniają wodę. Uczucie sytości pojawia się błyskawicznie, ale stanowi okropne oszustwo dla organizmu, który nie otrzymał dawki potrzebnych składników odżywczych, które pozwalają mu normalnie funkcjonować.

Jedna kuleczka watki, którą nasączono łyżką soku owocowego, to zaledwie 5 kcal. Człowiek przeciętny w trakcie swojego normalnego trybu życia potrzebuje spożywać minimum 1000 kcal, aby przetrwać. Zatem dieta wacikowa, jak można wywnioskować z tych obliczeń, to nic innego jak rygorystyczna głodówka, która wyniszcza organizm.

Jest ona wysoce niebezpieczna! Nie tylko wyniszcza organizm, ale również skazuje go na niedożywienie. Dodatkowo jest ona bardzo toksyczna, gdyż waciki wyłącznie z nazwy są bawełniane, zwłaszcza te marketowe, a w ich składzie można znaleźć wiele niekorzystnych substancji chemicznych, jak np.: wybielacze.

Przeczytaj też: http://www.delite.pl/dieta-hollywoodzka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here