Jak działa paczkomat

W dwudziestym pierwszym wieku, kiedy to ludzie stają się coraz bardziej rozleniwieni i chcą mieć wszystko podane na tacy eksperci od logistyki i łańcucha dostaw wymyślają coraz to lepsze i bardziej komfortowe rozwiązania. Obecny obraz świata to wszechobecny konsumpcjonizm. Powstaje ogromna ilość fabryk gdzie produkuje się wszystkie potrzebne zasoby, a jeśli czegoś dany kraj nie jest wstanie stworzyć, importuje się to zza granicy lub zza oceanu. Oczywiście nic nie jest takie proste, bo gdy zechcemy sobie kupić najnowszego iPhone to producent nie teleportuje go cudownie do nas do domu. Cała procedura jest zdecydowanie dłuższa.

Jak działa paczkomat?

Jak działa paczkomatNiezależnie czy jest to import czy produkt krajowy lub europejski potrzeba jest skorzystania z usług firm przewozowych np. Poczta Polska lub inne duże firmy kurierskie. My jesteśmy na samym końcu tego łańcucha. Jak towar może do nas dotrzeć że sklepu internetowego pod same drzwi lub do pobliskiego punktu odbiorczego? Musimy dowiedzieć się jak działa paczkomat. Każdy z nas widział przy różnych sklepach żółte skrzynki ze skrytkami i z centralnie ustawionym ekranem do robienia operacji. Są to właśnie paczkomaty. Jak to się dzieje, że możemy odebrać w nim naszą przesyłkę? W pierwszym kroki nadawca wysyłają na adres wskazanego przez nas najbliższego paczkomatu. Odbiera ja kurier i paczka rusza w trasę.

Należy zainstalować odpowiednią aplikację w smartfonie

Oczywiście do wszystkiego mamy podgląd poprzez zainstalowaną aplikację w smartfonie. Wiemy gdzie w danym momencie jest przesyłka i na kiedy planowana jest dostawa. Gdy paczka już znajdzie się w Paczkomacie zostajemy powiadomieni wiadomością SMS oraz e-mail. Na odebranie przesyłki ze skrytki mamy na ogół 48 godzin. Wystarczy, że podejdziemy do paczkomatu i przepiszemy na monitorze kod z SMS lub użyjemy czytnika do zeskanowane kodu QR. Cały proces nie powinien trwać więcej niż 20 sekund. Po wszystkim upewniamy się, że skrytka jest poprawnie zamknięta i to wszystko. Najczęściej od momentu złożenia zamówienia do momentu odebrania paczki mijają maksymalnie dwa dni. Wszystko zależy od nadawcy czy wszystko sprawnie zrobi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here