jak zrobić liquid

E-papierosy są bardzo popularnym zamiennikiem tradycyjnych papierosów. Są polecane dla osób, które chcą zerwać z nałogiem. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób uzależnionych jest od palenia, a wiemy że jest to bardzo niezdrowe. Palenie może doprowadzić do wielu chorób w tym raka, więc warto podjąć próbę zerwania z tym nałogiem. Tak jak już wcześniej wspomniałam elektroniczne papierosy są przez wielu uważane za „zdrowszą” alternatywę dla tych zwykłych. Pomimo tego, że nie posiadają w swoim składzie substancji smolistych i tytoniu, nie uważam żeby palenie ich było dobrym rozwiązaniem. Zaciągając się takim papierosem również wprowadzamy do organizmu substancje chemiczne i nie wiemy jak wpłyną one na nasz organizm w przyszłości, gdyż e-papierosy stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tego typu używkę musimy oprócz sprzętu zaopatrzyć się w tak zwane liquidy. Jak zrobić liquid?

Co to jest liquid?

Jest to nic innego jak olejek smakowy, który po podgrzaniu przechodzi w stan lotny i tworzy dym. Liquidy możemy kupić w sklepie lub wyprodukować samemu. Mimo tego, że taka produkcja zajmie więcej czasu to możemy mieć pewność co znajduje się w buteleczce , a także zaoszczędzić troszkę pieniędzy.
Jak zrobić liquid? Po pierwsze należy zakupić potrzebne składniki i akcesoria. Na naszej zakupowej liście powinny się znaleźć: buteleczki na olejek ( najlepiej o pojemności 10 mililitrów , można też użyć tych po starych liquidach, jednakże trzeba pamiętać o ich dokładnym wyczyszczeniu), strzykawka ( będzie potrzebna do wprowadzania składników do buteleczek), baza z nikotyny, gliceryna , glikol i oczywiście aromat o ulubionym smaku.

Przed zakupem tych produktów warto poczytać w internecie opinie na ich temat. Bazę pod olejek można również wykonać samemu. Nie jest to trudne, a wiele porad jak to zrobić możemy znaleźć na stronach internetowych. Dzięki temu, że sami ją zrobimy będziemy mieli pewność, że jest najlepszej jakości. Jeżeli chodzi o aromaty, to w zależności od naszych upodobań możemy zakupić taki, jaki nam najbardziej odpowiada. W sklepach można znaleźć wiele przeróżnych smaków. Począwszy od tych o smaku zwykłych papierosów popularnych marek , przez aromaty o smaku owoców, ciast, aż po te o smaku różnych alkoholi i drinków. Oprócz wyżej wymienionych składników, warto też zainwestować w dodatki do olejków. Mają one za zadanie polepszyć walory smakowe, dosłodzić nasz liquid. Mają też właściwości konserwujące.

Jak zrobić liquid?

Przepisy krok po kroku jak zrobić własny olejek znajdziemy bez problemu na internecie. Istnieje wiele rożnych sposobów, ja jednak przedstawię ten, który wydaje mi się najprostszy. Jeżeli mamy już wszystkie składniki możemy przejść do działania. Ważne, aby najpierw zadbać o higienę. Umyć dokładnie ręce, założyć rękawiczki i posprzątać swoje stanowisko pracy. Następnie należy przygotować olejek. Najlepiej użyć 15 kropel aromatu na 10 mililitrów bazy. Jeżeli te proporcje nam nie odpowiadają, można troszkę poeksperymentować i przygotować kilka różnych propozycji. Będziemy mogli wtedy sami zdecydować, który z nich będzie dla nas najlepszy. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji.

Jedni wolą bardziej wyraziste i mocne olejki ,a inni te słabsze. Gdy przygotujemy liquid, należy ostrożnie przelać go do buteleczek. Tutaj najlepiej posłużyć się strzykawką. Znacznie ułatwi nam ona zadanie. Kolejnym krokiem jest dokładne wymieszanie płynu. Należy wziąć buteleczki do rąk i energicznie potrząsać w celu wymieszania składników. Aby uzyskać jak najlepszy smak, gotowe liquidy warto postawić w zaciemnionym miejscu na kilka dni. Najlepiej, żeby trwało to nie krócej niż tydzień. Po tym czasie nasze olejki do elektronicznych papierosów są gotowe i możemy cieszyć się ich używaniem.

Wapowanie

jak zrobić liquidUżytkownicy e-papierosów często nazywają się ” waperami” Jest to słowo określające osobę, która korzysta z tego elektronicznego zamiennika. Wapowanie stało się bardzo popularne wśród młodych osób. Znajdziemy nawet takich, którzy traktują ten rodzaj palenia jako hobby. Uczą się nowych sztuczek, tworzenia różnych kształtów z dymu oraz prześcigają się w tym kto puści większą chmurę. Ostatnio nawet mogliśmy zobaczyć jednego z waperów w popularnym programie telewizyjnym, w którym pokazywał swoje umiejętności. Jeżeli już chcemy wapować, warto dowiedzieć się jakie zasady będą nas obowiązywać. Przede wszystkim nie należy palić w bliskim otoczeniu innych osób. Wiadomo, że dym z e-papierosa nie śmierdzi, jednak dla niektórych wdychanie jego oparów może być niekomfortowe.

Dlatego właśnie należy uszanować komfort innych ludzi i nie dmuchać im dymem w twarz. Kolejnym punktem jest to, aby nie palić w towarzystwie dzieci. Jak już wcześniej wspomniałam, elektroniczne papierosy to nowość na rynku i nie wiemy jakie konsekwencje będzie miało wdychanie ich dymu za kilka lat. Trzeba też przestrzegać zasad o zakazie palenia w niektórych miejscach. Kino, autobus czy szkoła to nie są odpowiednie miejsca na takie działania. I najważniejsze, czyli nie zachęcać innych do palenia. Nawet jeżeli sprawia nam to przyjemność i uważamy, że nie jest to szkodliwe, zachęcanie innych do tego nie jest dobrym pomysłem.

[Głosów:15    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here