Jak usunąć pustą stronę w wordzie?

Produkt firmy Microsoft – pakiet Office jest jednym z najpopularniejszych na świecie pakietów udostępniających program do pisania tekstów. Jest nim przyjazny Word z wbudowanymi przeróżnymi funkcjami, co pozwala użytkownikom pisać amatorskie notatki ale także profesjonalne prace. Wielu przedsiębiorców ceni sobie na rynku pracy osoby potrafiące bardzo dobrze go obsługiwać bo pomimo ogólnej stosunkowo łatwiej obsługi, program Word potrafi czasami przysporzyć problemów.

Jak usunąć pustą stronę w wordzie?

Jak usunąć pustą stronę w wordzie?Jedną z dość często występujących zagwozdek jest fakt wyświetlania się niechcianej pustej strony, kompletnie bez zawartości. Domyślnie strona powinna zniknąć jeżeli nic się na niej nie znajduje, więc czemu pomimo braku jakiejkolwiek treści ona wciąż tam jest i w takim razie jak usunąć pustą stronę w Wordzie?

Warto dowiedzieć się, czemu tak się dzieje. Jedną z przyczyn pojawienia się pustej strony (szczególnie jeżeli ta pusta strona występuje na końcu dokumentu) jest dodawany przez sam program nieusuwalny akapit końcowy. W niektórych sytuacjach może on się nam wysunąć na następną stronę. Jak to zobaczyć ? Skrót klawiszowy Ctrl+Shift+8 wyświetli nam znaczniki akapitu. Pozbycie się pustej strony zapewni zwyczajne upchanie akapitu końcowego jeszcze na poprzedniej stronie. Należy zaznaczyć znacznik akapitu, kliknąć i we wnętrzu pola Rozmiar czcionki wprowadzić rozmiar „01”.

Jeżeli nie ta operacja nie da pożądanego efektu bo akapit wciąż się nie mieści, warto sprawdzić czy dopomoże zmniejszenie rozmiaru marginesu dolnego

Strona wciąż nie znika? Może winnego należy poszukać wśród opcji „ręczny podział strony”. Podział strony wyświetlimy takim samym sposobem jak akapity. Wystarczy taki niechciany podział usunąć. Napsocić może również „podział sekcji”.

Opcji tak na prawdę jest wiele i w tym wypadku nauka na błędach często jest najskuteczniejsza. Jeżeli raz przebrniemy przez pewny problem to następnym razem od razu będziemy wiedzieć gdzie szukać przyczyny dziwnego zachowania dokumentu lub jak jego dziwnego zachowania uniknąć. Warto z Wordem się zaprzyjaźnić i po przebywać jak najwięcej by odkryć wszystkie jego sekretne możliwości, które wiele osób wykorzystuje później na co dzień w swojej pracy zawodowej.

Pakiet Office oferuje także szereg innych programów

Niezwykle doceniany jest Excel. Jego podstawowa obsługa jest dość prosta, zwykłe tabelki tworzą się bardzo intuicyjnie, lecz pełne wykorzystanie potencjału tego programu wymaga bardzo dobrej znajomości – skrywa o wiele więcej sekretów niż Word.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here