Czy zegar może być nowoczesnym prezentem?

Zegarki nie są tak ważną częścią życia, jak kiedyś – w dużej mierze zostały one wyparte przez telefony komórkowe, na których możemy sprawdzić godzinę niemal od samego początku ich istnienia. Wraz z upowszechnieniem smartfonów, zegarek stał się raczej ozdobą, elementem osobistej stylizacji bądź wystroju wnętrza. Nie ma w tym oczywiście nic złego! Dzięki tej zmianie częściej wręczamy ozdobne zegarki (i nie mamy tu na myśli biżuterii) jako prezent. Możemy wybrać spośród setek czasami bardzo fantazyjnych wzorów. Oto kilka z nich.

Zegar – samochód wyścigowy

Ten rodzaj zegara sprawdzi się znakomicie na biurku fana motoryzacji. Kształt samochodu nawiązuje do stylistyki słynnego włoskiego producenta aut – Lamborghini. Cyferblat został umieszczony na przedniej szybie, dzięki czemu jest doskonale widoczny. Sam mechanizm zegarka jest najwyższej jakości, podobnie jak realizacja graweru, który w przypadku tego upominku może zostać umieszczony w dowolnym miejscu.

Zegar – wzmacniacz gitarowy

Świetny pomysł na prezent dla fana muzyki lub instrumentalisty. Rozmiary tego upominku są bardzo małe, niemalże kieszonkowe. Przedmiot o takich rozmiarach może towarzyszyć naszej codziennej pracy w biurze, stojąc obok komputera. Kwarcowy zegar o takiej formie jest nie tylko niezawodny, ale i w skuteczny sposób podkreśla indywidualizm właściciela.

Klasyczny zegarek kieszonkowy

To wybór, który zadowoli kochających tradycję. Spójrzmy prawdzie w oczy – współcześnie korzystanie z kieszonkowego zegarka należy rozpatrywać wyłącznie w kategorii ekstrawagancji. Otwierane zegarki chyba od zawsze są powszechnie grawerowane. Wynika to z tego, że to jeden z najbardziej klasycznych pomysłów na prezent dla dojrzałego i eleganckiego mężczyzny.

Pozłacany zegar na kominek

Niegdyś na półce każdego kominka można było znaleźć gustowny czasomierz. Zwykle był on na tyle duży, że aktualną godzinę można było dostrzec aż z drugiego końca salonu. Dziś zwyczaj ten nie jest tak powszechny, ale w wielu domach wciąż znajdują się pokaźnych rozmiarów, stojące zegary. Również na tego rodzaju przyrządzie można umieścić grawer. Pamiętajmy, że kupując tak duży prezent powinniśmy wziąć pod uwagę stylistykę wnętrza, w którym się on znajdzie.

Podsumowanie

Zegar nie musi być reliktem przeszłości! Twórcy nowych wzorów chronometrów skutecznie przekonują, że mogą one przetrwać próbę czasu jako ciekawe ozdoby o dodatkowej, praktycznej funkcji. Jeśli już zdecydujemy się na upominek w postaci zegara, nadal czeka nas decyzja dotycząca jego formy i treści wygrawerowanej informacji. Z pewnością znajdziemy model, który spodoba się obdarowanej osobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here