Jak wybrać drewniany stół do jadalni?

Drewno wciąż jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, stosowanych w produkcji elementów aranżacyjnych. Surowiec świetnie komponuje się z tradycyjną, jak i industrialną oraz skandynawską stylistyką. Drewniany stół to centralny element każdej przestrzeni jadalnej. Warto zatem dobrać go, uwzględniając różnorodne czynniki, m.in. wielkość oraz estetykę wnętrza.

Nowoczesne przestrzenie

Pomimo tego, iż industrializm narodził się w związku z rozwojem rewolucji przemysłowej, jego wpływ widoczny jest w wielu współczesnych trendach architektury wnętrz. Stalowe elementy i dekoracje mogą stanowić ciekawą całość, jeśli zestawimy je z drewnianymi meblami o ciepłej, jasnej barwie. Przeglądając ofertę sklepu agatameble.pl, znaleźć można stoły wykonane z naturalnego surowca, wyposażone w dodatkowe półki. Ich funkcjonalność świetnie wpisuje się w pragmatyczne rozwiązania, charakterystyczne dla industrialnych, jak i skandynawskich wnętrz. Każdy stół można również w łatwy sposób rozłożyć, co z pewnością stanowi duże ułatwienie w przypadku, gdy jadalnia nie jest zbyt duża lub stanowi ona cześć przestrzeni salonowej. Wielbiciele nowoczesnej przestrzeni mogą również zdecydować się na hybrydalne połączenie drewnianego blatu i metalowej podstawy. Surowe wnętrze dobrze będzie komponować się z geometryczną, oryginalną konstrukcją całego stołu.

Przestrzeń

W przypadku wyboru właściwego modelu, duże znaczenie ma metraż danego pomieszczenia. To on w głównej mierze stanowi determinant naszego wyboru. W przypadku niewielkich przestrzeni nie warto decydować się zakup wielkich, ciężkich stołów o ciemnej i mocnej kolorystyce. Duże znaczenie ma również rodzaj materiału, z którego został wykonany dany model. Największą trwałością odznaczają się stoły, wykonane z drewna dębowego. Ich wygląd i szlachetność nadają wnętrzu charakterystycznej głębi. Trzeba jednak pamiętać, że meble wykonane z naturalnego surowca, wymagają odpowiedniej konserwacji.

Drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów. Meble wykonane z tego surowca świetnie komponują się z każdą stylistyką wnętrz. Należy pamiętać, by kolor drewnianego  stołu nie był zbyt ciemny ani zanadto jasny. Wielkość mebla warto również dostosować do wielkości jadalni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here