Jak zrobić łódkę z papieru?

Niemalże każdy miał w swoim dzieciństwie okazję wykonać prawdziwą papierową łódkę. Ozdoby tego rodzaju tworzy się w bardzo prosty sposób i z tego względu opiekunowie pracujący w przedszkolach i placówkach wychowawczych dość często wykonują je wspólnie ze swoimi podopiecznymi. W ten sposób rozwijają ich zdolności manualne, a także pozwalają im na wykonanie prac kreatywnych, które doskonale oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. A jak zrobić łódkę z papieru? Jak przygotować ją wspólnie ze swoją pociechą lub grupką przedszkolaków?

Jak zrobić łódkę z papieru?

Do wykonania pojedynczej łódeczki potrzebna jest wyłącznie jedna kartka papieru. Najlepiej sprawdzi się tutaj papier o formacie A4 – czyli zwykła strona z bloku rysunkowego, np. tego technicznego. Należy umieścić ją na stabilnej powierzchni (stole bądź biurku) i złożyć względem jej dłuższego boku, następnie rozłożyć i ponownie złożyć tym razem wzdłuż jej szerokości. Górne rogi przygotowanej w ten sposób kartki należy zagiąć do środka, aby razem utworzyły one niewielki trójkąt. Dolna część papieru powinna zostać zagięta w stronę podstawy trójkąta – po wykonaniu tej czynności kartkę należy odwrócić i powtórzyć raz jeszcze ten etap, tym razem zaginając drugą stronę. Po rozłożeniu boków trójkąta figura powinna przypominać romb. Jej boki należy ponownie zagiąć z obu stron, kolejny raz doprowadzając do powstania trójkąta.

Opisane wyżej kroki pozwalają jedynie na przygotowanie podstawy papierowej łódeczki

Opisane wyżej kroki pozwalają jedynie na przygotowanie podstawy papierowej łódeczkiAby wykonać ją do samego końca i osiągnąć zamierzony od samego początku efekt, najlepiej mimo wszystko posłużyć się filmikami instruktażowymi, które o wiele lepiej i dokładniej wszystko tłumaczą. Krok po kroku prezentują wszystkie kroki, jakie należy wykonać, aby zrobić łódkę z papieru. Niektóre instrukcje objaśniające tą technikę uzupełniane są również wartościowymi obrazkami, dzięki którym można na bieżąco sprawdzać, czy przygotowywana łódka prezentuje się dokładnie tak jak powinna. Sposób jej wykonania może początkowo wydać się trudny, ale każdy, kto tylko zechce go opanować, bez trudu go zapamięta. Dzięki temu w dowolnej chwili będzie później w stanie wykonywać swoje własne papierowe łódeczki.

Każde dziecko z przyjemnością zajmie się samodzielnym przygotowywaniem łódek z papieru. Można je tworzyć także ze starych gazet, map czy nawet kolorowych rysunków – dzięki temu na ich powierzchniach pojawią się zróżnicowane wzory, które na pewno podwyższą ich atrakcyjność.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here