odbitki

Jeżeli posiadasz całe mnóstwo cyfrowych, fotograficznych plików i postanowiłeś zamienić je na piękne, papierowe fotografie, to jest to świetny pomysł na sprawienie radości całej rodzinie. Tradycyjne zdjęcia zdecydowanie bardziej wyzwalają pozytywne emocje, niż zdjęcia cyfrowe. Dlatego też warto zdecydować się na ich wydrukowanie w ulubionym formacie. Jednakże podczas korzystania z usługi internetowego fotolabów, musimy także określić rodzaj papieru fotograficznego

Jakie odbitki wybrać – matowe czy błyszczące?

Nowoczesna usługa, którą oferują internetowe laboratoria fotograficzne, czyli wywoływanie zdjęć online, jest świetnym wyborem, jeśli chcesz szybko i bezproblemowo wydrukować swoje zdjęcia. Decydując się na takie zamówienie, zarówno szybko, jak i niezwykle tanio zamienisz swoje cyfrowe pliki w papierowe odbitki. Obecnie każdy cierpi na deficyt czasu, dlatego też takie rozwiązanie, pozwoli skutecznie go oszczędzić. Poza tym w dobie pandemii jest to także bardzo bezpieczna usługa. Po prostu bez niepotrzebnych formalności, siedząc we własnym domu i korzystając z komputera lub smartfona, składasz swoje zamówienie. W tym celu musisz tylko przesłać wybrane pliki do fotolabu, określić ich ilość, format oraz wybrać rodzaj papieru fotograficznego, na którym odbitki powinny być wydrukowane. To właśnie od jego rodzaju uzależniona jest jakość, odpowiednie oddanie barw i kontrastu zdjęć, a od jego gramatury zależy wytrzymałość papierowych odbitek.

wywoływanie zdjęć online

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane, błyszczące odbitki, to  posiadają one zazwyczaj standardowy format 10X15 cm. Nie jest to jednak przypadkowy rozmiar. Po prostu takie zdjęcia najlepiej prezentują się, wyeksponowane w albumach fotograficznych. Błyszczące zdjęcia są bardzo wyraźne i niezwykle dobrze odwzorowują kolory. Jednak ich błyszcząca i gładka powierzchnia mocno odbija światło, jest podatna na zarysowania i bardzo widoczne są na niej  odciski palców. Niestety niezbyt dobrze prezentują się, zawieszone na ścianie błyszczące wydruki w formatach XXL. Dlatego też umieszczenie ich w albumie, to najwłaściwsze rozwiązanie. W ten sposób przechowywane odbitki jednocześnie doskonale prezentują się w eleganckim albumie, jak i są skutecznie zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami.

Natomiast zdjęcia drukowane na papierze matowym, najlepiej prezentują się, kiedy są gustownie oprawione i zawieszone na ścianie. Oczywiście dotyczy to odbitek o większych rozmiarach. Ten rodzaj papieru nie odbija światła i nieco gorzej odwzorowuje szczegóły. Jednakże do dużych formatów, które oglądamy z pewnej odległości, nadaje się idealnie.

Właśnie dlatego, jeśli wybierzesz najlepsze ujęcia i zdecydujesz się wywołać zdjęcia, to z pewnością sprawisz sobie i swoim najbliższym prawdziwą przyjemność.

Polecamy!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here