Niemiecki dla opiekunek

Lubiłaś spędzać czas ze swoją babcią, słuchać jej opowieści, jeść pączki w Tłusty Czwartek i podziwiać misterne robótki szydełkowe? W takim razie z pewnością świetnie się odnajdziesz jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Pamiętaj jednak, że przed taką wyprawą nauka języka niemieckiego jest nieodzowna.

Kursy niemieckiego dla opiekunek – podstawy

W każdym większym mieście znajdziesz z pewnością sporo kursów skierowanych do osób, które mają zajmować się osobami starszymi. Jeśli jesteś zajęta popołudniami lub wieczorem, z pomocą w nauce niemieckiego przyjdą ci kursy online. Jeśli i to jest poza twoimi możliwościami, poszukaj w swojej okolicy native speakera.Dzięki kursom poznasz nie tylko podstawowe zwroty, jak powitanie, przedstawienie się, części ciała, słownictwo związane z jedzeniem, porami roku czy czasem. Dobra znajomość języka umożliwi ci podjęcie większej liczby obowiązków, a tym samym otrzymanie lepszej pensji.

Nauka niemieckiego – dlaczego warto?

Jak dobrze wiesz, same podstawy to za mało. Pamiętasz, jak ważne było dla twojej babci to, że spędzałaś z nią czas, wiedziałaś, gdzie odłożyć długopis i jak ułożyć poduszki na łóżku? Starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia i ważne jest dla nich, gdy je szanujemy. Nauka języka niemieckiego obejmuje nie tylko umiejętność zrobienia zakupów i strzepnięcia pościeli. Dobrze, abyś umiała przysiąść, by razem obejrzeć pożółkłe fotografie, a w razie potrzeby zadzwonić po pogotowie i opowiedzieć dokładnie, co dolega twojej podopiecznej. Zarówno twoja oma, jak i jej rodzina będą ci wdzięczni!

Niemiecki na wesoło

Osoby starsze mimo wielu schorzeń często tryskają energią i zdrowym poczuciem humoru. Dobra znajomość niemieckiego pozwoli ci razem z twoimi podopiecznymi grać w karty, rozwiązywać krzyżówki, a nawet spędzić dzień w kuchni na zwijaniu kwadratowych pierożków (maultaschen) i komponowaniu potraw jednogarnkowych (eintopf). Jeśli oma i opa lubią spacery, wyjdź z nimi do parku, skorzystajcie z siłowni zewnętrznej (trochę endorfin jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie), zajrzyjcie do biblioteki, zaproście sąsiadów na pogaduszki przy kawie czy słynnym niemieckim piwie. Im lepiej pójdzie ci wcześniejsza nauka niemieckiego, tym przyjemniejsza będzie twoja praca.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here