Kancelaria prawna

Komplikujące się coraz bardziej relacje życia społecznego oraz zawiłe i jednocześnie niestabilne przepisy prawa sprawiają, że duża część społeczeństwa, stając w konfrontacji z prawem, czuje się zagubiona. Wiele, nawet dobrze wykształconych osób, nie radzi sobie w gąszczu przepisów.

Kiedy kancelaria prawna może być pomocna?

Przeciętny obywatel ucieka się do pomocy prawnika wówczas, gdy w jego życiu pojawia się problem, z którym sobie nie radzi. Czasami, nawet gdy dana osoba poradziłaby sobie samodzielnie, uznaje, że prawnik, który posiada profesjonalną wiedzę i przygotowanie, zrobi to lepiej.

I takie przekonanie zazwyczaj wychodzi na dobre. Adwokat z kancelarii prawnej, reprezentując interesy swojego klienta, wykorzystuje całokształt posiadanej wiedzy prawniczej, a nie tylko jej wycinek odnoszący się do konkretnego zdarzenia. Wpływa to na możliwość dostrzeżenia rozwiązań, jakie mogą nie być widoczne dla osoby nieznającej prawa.

Na jakim etapie sprawy zasięgnąć porady?

Jak wynika z praktyki, kancelaria prawna bywa angażowana w konkretną sprawę dopiero wówczas, gdy pojawia się widmo poniesienia konsekwencji danego czynu lub procesu sądowego. Często jednak następstwa konkretnych zdarzeń można złagodzić, dzięki szybkiej, profesjonalnej, interwencji prawnika.

Prawidłowa ocena sytuacji, podjęcie rozmów z drugą stroną sporu, zredagowanie właściwego pisma lub odpowiedzi na zarzut – to czynności, jakich podejmuje prawnik, w celu ochrony klienta. Warto więc zwrócić się o pomoc prawną jak najprędzej po zaistnieniu zdarzenia.

Rola społeczna kancelarii prawnej

Świadczenie pomocy prawnej dla przedsiębiorców oraz osób indywidualnych, poza doraźnym rozwiązywaniem ich spraw, niesie ogólne wartości społeczne. Pełnienie funkcji reprezentanta klienta przed sądami lub innymi instytucjami, pozwala reprezentowanej osobie korzystać z szerokich zasobów wiedzy prawniczej i wykorzystywać ją, w granicach prawa, dla swojego subiektywnego interesu.

Ponadto kancelaria prawna, dzięki wiedzy swoich prawników, może wpływać na redukowanie niesprawiedliwej nierówności w stosunkach pomiędzy obywatelem lub niewielką firmą, a różnego rodzaju instytucjami lub międzynarodowymi korporacjami.

Osiągane w ten sposób korzyści, często niewspółmiernie przewyższają wynagrodzenie adwokata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here