Wnętrze paczki powinno być pozbawione pustych przestrzeni

Pakowanie paczki jest prostym zadaniem. Nie można jednak zapominać o tym, że nieprawidłowe spakowanie paczki może zwiększyć ryzyko uszkodzenia jej podczas transportu, a nawet przenoszenia. Każda paczka powinna być spakowana tak, by w trakcie transportu nie uszkodziła się ani nie otworzyła. W przypadku paczek pakowanych w opakowania kartonowe jest to szczególnie istotne.

Karton musi być odpowiednio twardy i mocny

Karto, w który pakowana jest paczka, musi być twardy i mocny. Im cięższa paczka tym i karton powinien być silniejszy istnieje bowiem ryzyko, że ciężar tego co jest we wnętrzu paczki uszkodzi jej opakowanie. Co do zasady, paczkę powinno się pakować tak, by w środku nie było pustych przestrzeni. Wypełniacze do paczek konieczne są więc nie tylko dlatego, by zminimalizować ryzyko przesuwania się przedmiotów wewnątrz paczki, ale też po to, by ryzyko uszkodzenia kartonu było niższe.

Puste miejsca w paczce to większe ryzyko jej uszkodzenia

Wypełniacz paczek jest konieczny, ponieważ puste przestrzenie w paczce to większe ryzyko zgniecenia kartonu, w który została spakowana, a co za tym idzie i tego, co jest w paczce. Raz zgnieciony karton najczęściej nie daj4e się już wyprostować, paczka staje się więc bardziej podatna na kolejne usterki. Warto pamiętać, że paczki w kontenerach układane są piętrowo. Jeśli nasza paczka będzie położona gdzieś na dole, już pod wpływem ciężaru tych, które są na niej, może ulec uszkodzeniu, szczególnie, jeśli będą w niej puste przestrzenie. Dlatego Wypełniacze paczek zawsze są konieczne. Powinny być tak ułożone w paczce, by spakowany przedmiot nie przesuwał się i w paczce nie było pustych przestrzeni. Ważne jest jednak też to, by dawała się ona swobodnie zamknąć. Jeśli wypełniaczy będzie zbyt dużo, a paczkę będzie zamykać się z trudem, istnieje ryzyko, że karton paczki rozedrze się lub pęknie. Tego ryzyka także należy unikać.

Podsumowując

Jeśli wysyłamy coś w paczce, szczególnie przedmioty podatne na uszkodzenia, do jej pakowania trzeba przywiązać sporo uwagi. Przedmiot lub przedmioty powinny znaleźć się w środkowej części paczki, naokoło zaś należy ułożyć wypełniacz paczki. Oczywiście samą paczkę trzeba też dobrze zakleić, a najlepiej owinąć także folią stercz.. Tak zapakowana z pewnością będzie mniej podatna na uszkodzenia. Istnieje większa szansa, że do adresata dotrze w całości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here