Posadzka cementowo-żywiczna

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaką podłogę wybrać, zwykle jesteśmy przekonani, że możliwość wyboru, jaka otwiera się przed nami, jest czysto teoretyczna. Nie mamy wątpliwości, co do tego, że ogranicza się ona do możliwości sięgnięcia po płytki ceramiczne lub panele podłogowe. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Posadzka cementowo-żywiczna i jej zalety

Osoby, które zawodowo zajmują się doradztwem w tym zakresie, a tym samym mogą szczycić się tym, że wiedzą niemal Wszystko o podłogach, coraz częściej polecają nam posadzkę cementowo-żywiczną. To oryginalne rozwiązanie wykończeniowe początkowo budzi pewne wątpliwości, bo trudno jest nam uwierzyć, że nie wprowadzi do wnętrza niepotrzebnej surowości. Rosnąca popularność takiej opcji wśród osób zastanawiających się, co na podłogę sprawia jednak, że przyglądamy się jej z coraz większą życzliwością. Posadzka cementowo-żywiczna zwraca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że skorzystanie z niej gwarantuje znakomity efekt stylistyczny. Nie bez znaczenia jest również to, że charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami użytkowymi. To gładka tafla wolna od spoin, a więc rozwiązanie, które nie odbiera nam resztek sił podczas prób jego czyszczenia. Promowana jest przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z wnętrzami minimalistycznymi i loftowymi, można jednak na nią liczyć także w odniesieniu do wielu innych przestrzeni.

Przykłady zastosowania posadzki cementowo-żywicznej

Sam wybór posadzki cementowo-żywicznej może przyczynić się do tego, że zmienimy salon, kuchnie lub sypialnię w miejsce wyjątkowe. Osoby wiedzące wszystko o podłogach podkreślają jednak, że efekt końcowy można dodatkowo wzmocnić decydując się na mniej typowe rozwiązania aranżacyjne. Tu warto wspomnieć choćby o wykończeniu ściany tym samym materiałem, z którego wykonana jest posadzka. Efekt jest nietuzinkowy i nie może nie zachwycać. Analizując posadzki cementowo-żywiczne nie uciekniemy od pytania o to, jakie są ich praktyczne właściwości. Okazuje się, że również one mogą nam zaimponować. Posadzki są odporne na działanie wody, wytrzymałe i trudne do opanowania przez plamy. Jakby tego było mało, można je stosować nawet tam, gdzie podłoga jest intensywnie użytkowana. Nawet w gabinetach i przedpokojach zapewniają idealny wygląd przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here